komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 16 października 2019

Gawla, Ambrozego

Ciężka kasa!

sobota, 20.9.2014 18:39 , komentarze: 0 , odsłony: 949
kategorie artykułu:

Jak wygląda skarbiec, ile warta jest sztabka złota, czy nie mamy fałszywych pieniędzy – na to wszystko odpowiedzi uzyskamy w trwających w ten weekend we Wrocławiu dniach otwartych Narodowego Banku Polskiego.

Wycieczka po banku (ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43) zaczyna się dobrze. Bo oto przychodzących do placówki wita pan, który już na wstępie proponuje zwiedzanie skarbca. Z małą grupką idzie tam, gdzie niegdyś trzymano pieniądze. Za ważącymi 4 tony drzwiami, znajduje się miejsce, które rozpala wyobraźnię. Historię skarbca poznamy ze wspaniałym przewodnikiem.

Potem chętni udać się mogę do strzeżonego przez ochronę pomieszczenia, w którym znajduje się ważąca 12 kg sztaba złota. Trzeba trochę siły, by ją podnieść, choć wygląda na bardzo lekką. Warta jest 1,6 mln zł.

Po zwiedzeniu parteru, przystąpić możemy wyżej, a tam czeka nas interaktywna zabawa, pokazująca jak zmienił się od kwietnia tego roku wygląd banknotów, zobaczymy też banknoty innych narodowości, poznamy też proces tworzenia pieniędzy i obejrzymy wielkie zamki między innymi do drzwi skarbca. Na koniec, już po zejściu na parter, sprawdzimy, czy nasze banknoty nie są fałszywe.

Dni otwarte trwają w sobotę do godziny 18 i w niedzielę od 10 do 18.

Olga Siemoniak, Doba.pl

 

Wasze komentarze

wtorek, 15.10.2019 10:00
wtorek, 15.10.2019 09:35
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki