Co skrywają laboratoria Politechniki Wrocławskiej?

piątek, 19.10.2018 08:00 399 0

Zaglądanie pod powierzchnię wrocławskich ulic, kolorowy świat chemii czy badanie betonu – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Politechnikę Wrocławską w ramach czwartej już odsłony Nocy Laboratoriów, która odbędzie się 20 października.

W tym roku zapraszamy do jednego z najnowszych budynków naszej uczelni –Geocentrum. Tam właśnie znajdują się laboratoria Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (ul. Na Grobli). Naukowcy i studenci tych wydziałów już w sobotni wieczór otworzą swoje pracownie, by pokazać, czym zajmują się na co dzień.

Podczas tegorocznej Nocy Laboratoriów będzie można m.in. zwiedzić Muzeum Minerałów i wziąć udział w warsztatach chemicznych. O początkach mostownictwa na świecie i specyfice polskich mostów opowie prof. Jan Biliszczuk – projektant mostu Rędzińskiego, z kolei dr Bogdan Przybyła zabierze uczestników pod powierzchnię naszych ulic i zdradzi, czym zajmuje się Mobilne Laboratorium Infrastruktury Podziemnej Miast. Będzie też okazja dowiedzieć się, jak przy pomocy nowoczesnego skanera, w nieinwazyjny sposób bada się stan betonu na budowach czy w obiektach historycznych.

W organizację Nocy Laboratorium na Politechnice Wrocławskiej zaangażowali się m.in. prof. Krzysztof Schabowicz, dr Danuta Szyszka, a także Koło Naukowe Revimining, Koło Naukowo – Badawcze GIS, Koło Naukowe Młodych Geodetów, Koło Naukowe Budownictwa Ogólnego i Badań Nieniszczących EtaKsi oraz Samorząd Studencki PWr.

Na wszystkiego wykłady i zajęcia obowiązują zapisy. Szczegóły wraz z linkiem do formularzy zapisowych można znaleźć na stronie internetowej.

Wszystkie wydarzenia odbywają na Kampusie na Grobli, dlatego 20 października przejazd Polinką dla uczestników Nocy Laboratoriów, którzy z tej okazji otrzymają przypinkę z logo imprezy, będzie darmowy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)