komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Cykl wykładów o wychowaniu w dobie epidemii

piątek, 10.4.2020 11:04 , komentarze: 0 , odsłony: 1026
kategorie artykułu:

W dobie izolacji, którą zalecają zarówno władze miejskie, jak i rządowe, do wirtualnego świata przeniesiony został projekt WROdzina. Niezmienne pozostaje jego założenie, którym jest wsparcie wrocławskich rodzin poprzez przekazanie wiedzy, umiejętności i narzędzi potrzebnych na drodze wychowywania dzieci. Zmienia się jedynie forma i miejsce spotkań. 

Zainicjowany na początku marca projekt WROdzina cieszył się dużą popularnością, mimo że zdążył odbyć się jedynie pierwszy z cyklu wykładów i spotkań. Pozostałe musiały zostać odwołane. Praktycznie od razu rozpoczęły się intensywne prace nad kontynuowaniem projektu WROdzina w zmienionej formie i dostosowanie go do sytuacji. Czas kwarantanny może być bowiem bardzo owocny dla rodzin. 

Wraz z ekspertami Fundacji „Wychowanie w szacunku” zapraszamy na cykl spotkań WROdzina online. Będą one miały formę interaktywnych wykładów, których uczestnicy spotkają się – za pomocą internetu, komputerów, kamerek i  mikrofonów – z ekspertami. Tematy spotkań zostały dopasowane do aktualnej sytuacji, bo czas kwarantanny nie musi być czasem straconym w wychowywaniu dzieci. Godziny spotkań zostały tak dobrane, by rodzice ze spokojną głową mogli wysłuchać wykładów. Każdy wykład będzie trwał godzinę, a po nim będzie czas odpowiedzi na zadawane pytania. 

Na każdy wykład obowiązują zapisy, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Wykłady odbywać się będą na platformie e-learningowej. 

15.04, środa, godzina 20.00 Empatyczna komunikacja – jak się dogadać, kiedy jesteśmy ze sobą 24h na dobę 

22.04, środa, godzina 20.00 Stres – jak pomóc sobie i zadbać o dzieci w czasie kwarantanny 

29.04, środa, godzina 20.00 O agresji i złości w rodzinie – jak poradzić sobie w zamknięciu z rodziną

Formularz zgłoszeniowy: https://wcrs.wroclaw.pl/wrodzina_24h

Link, który otrzymają uczestnicy spotkania, będzie aktywny godzinę przed planowanym wykładem. Pozwoli to uczestnikom na zapoznanie się z platformą i rozwiązanie ewentualnych problemów technicznych. Pomoc techniczną zapewnią wolontariusze projektu „wrocławski wolontariusz IT”

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki