komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Czas na Równoleżnik Zero!

środa, 14.10.2020 13:20 , komentarze: 0 , odsłony: 322
kategorie artykułu:

W tym tygodniu przeniesiemy się do Ameryki Południowej za sprawą IX edycji Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego Równoleżnik Zero. To niezwykła odsłona tej globtroterskiej imprezy: pierwszy raz spotkamy się jesienią i to w wersji online. Będziemy łączyć się na żywo z podróżniczkami z Chile i Kolumbii, a także zawędrujemy z kamerą do ZOO. Wszystkie transmisje odbędą się na  Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i profilu festiwalowym.
Niezwykłe Chile. Kraj żywiołów i kontrastów oczami PolkiPatrycja Szcześniak to Polka, która nie tylko mieszka i pracuje w Chile jako przewodnik i pilot wycieczek, ale także opisuje ten kraj na swoim blogu Sekrety Patagonii. Jeśli chcecie usłyszeć, za co można pokochać Chile, poznać ciekawostki związane z literaturą, filmem, kulturą, przyrodą tego kraju, dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować się do wyprawy na koniec świata i poznać sekrety magicznej Patagonii, gorąco zapraszamy na spotkanie. Locombia! Czyli szalona codzienność w KolumbiiPaulina Dmochowska opowie nam o kraju Gabriela Garcíi Márqueza. Nasza prelegentka jest podróżniczką i pilotką wyjazdów do Kolumbii szytych na miarę, a z serca – miłośniczką kawy, w której się wyspecjalizowała, studiując jej aromat, posmak i kwasowość z kolumbijskimi ekspertami. Podróżuje zawsze poza utartymi szlakami, z mapą w ręce, aparatem i moskitierą w plecaku oraz pieczonymi mrówkami na podwieczorek. W sobotę będziecie mogli zapytać ją o szaloną codzienność Kolumbii.Wycieczka do ZOO

Na niedzielę 18 października wraz z ZOO Wrocław przygotowaliśmy filmowe spotkanie ze zwierzętami Ameryki Południowej dla podróżników w każdym wieku. To doskonała okazja, aby odwiedzić wirtualnie wrocławskie ZOO i posłuchać, co o faunie Ameryki Południowej mówią jego pracownicy. Naprawdę warto, nie tylko jeśli jesteście fanami lam i alpak!

Nagrody dla Uczestników festiwalu

Na Uczestników Równoleżnika Zero czekają niezwykłe upominki. Dla 14 osób, które zadadzą naszym prelegentkom najciekawsze pytania o ich podróże i doświadczenia, mamy kute w żelazie breloczki, które przygotowała wrocławska rzeźbiarka, Agnieszka Mazur. Pytania można zadawać na Facebooku i w trakcie trwania transmicji na żywo.

Do zobaczenia podczas wspólnej podrożny online!

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 14:10
czwartek, 19.11.2020 13:25
piątek, 13.11.2020 12:06
wtorek, 10.11.2020 14:53
wtorek, 10.11.2020 11:59
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele