komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 12 grudnia 2019

Dagmary, Aleksandra

Czterech mężczyzn podpaliło słup energetyczny. Są już w rękach policji

piątek, 12.7.2019 17:26 , komentarze: 0 , odsłony: 1743
kategorie artykułu:

Policjanci z podwrocławskiej Sobótki zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o podpalenia urządzeń infrastruktury energetycznej. Sygnały o płonących słupach i stacjach transformatorowych docierały do funkcjonariuszy od maja b.r. Do zdarzeń dochodziło na terenie kilku powiatów i dopiero kryminalni z komisariatu w Sobótce, skutecznie namierzyli i zatrzymali osoby typowane jako sprawcy tych czynów. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymywali sygnały o podpaleniach słupów energetycznech. Do zdarzeń dochodziło na terenie powiatu wrocławskiego, ale też w innych powiatach m.in. świdnickim, dzierżoniowskim i strzelińskim. Łącznie spłonęło 13 stacji transformatorowych i rozłączników radiowych. Są to specjalistyczne urządzenia infrastruktury energetycznej, koszt jednego urządzenia wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do zdarzeń dochodziło w różnych miejscach, ale ich intensyfikacja w czasie sugerowała, że sprawcami mogą być te same osoby.  Funkcjonariusze pionu kryminalnego prowadzili czynności operacyjne w celu namierzenia osób podejrzewanych o te przestępstwa, ściśle współpracując przy tym z przedstawicielami dystrybutora energii elektrycznej spółki Tauron.

Praca funkcjonariuszy i współpraca ze specjalistami spółki Tauron, przyniosła oczekiwany efekt. Kryminalni z Komisariatu Policji w Sobótce namierzyli i zatrzymali wczoraj 4 osoby podejrzewane o podpalenia. Trzech mężczyzn wpadło w ręce mundurowych na terenie gminy Sobótka, gdy przemieszczali się samochodem. Czwartego funkcjonariusze zatrzymali chwilę później na jednej z pobliskich posesji. Wszyscy są mieszkańcami powiatu wrocławskiego w wielu od 20 do 21 lat. Zatrzymani trafili prosto na komisariat, gdzie przeprowadzono z nimi dalsze czynności. W trakcie rozpytania przyznali się policjantom do podpalenia słupów. Nie potrafili wskazać żadnego sensownego motywu swojego działania. Wszystko wskazuje na to, że robili to wyłącznie dla zabawy. Teraz będą musieli odpowiedzieć za popełnienie przestępstwa zniszczenia mienia, które wstępnie zostało już oszacowane na kwotę 350 tysięcy złotych. Zatrzymani będą dziś doprowadzeni do prokuratury i wiele wskazuje na to, że usłyszą zarzuty za zniszczenie mienia.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

środa, 11.12.2019 06:25
3
piątek, 6.12.2019 00:00
poniedziałek, 2.12.2019 13:54
2
poniedziałek, 2.12.2019 12:25
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki