komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Czy feromony pomagają zwiększać atrakcyjność i pożądanie?

niedziela, 16.6.2019 00:44 , odsłony: 2516
kategorie artykułu:

O feromonach słyszał niemal każdy - to związki, którym przypisuje się możliwość oddziaływania na podświadomość innych, zwłaszcza w relacjach romantycznych. Kwestia oddziaływania feromonów została już zbadana i potwierdzona w świecie zwierząt. A jak temat wygląda u ludzi? Czy dzięki feromonom możemy wzbudzać pożądanie i być postrzegani za bardziej atrakcyjnych?

Feromony, co to takiego?

Feromony to lotne substancje, wydzielane przez różne organizmy żywe, w tym ludzi, które pozwalają na specyficzny rodzaj biologicznej komunikacji niewerbalnej. Jest to możliwe, ponieważ są to związki  semiochemiczne, czyli przenoszące informacje. Dzięki nim za zwierzęta oznaczają swój teren, czy wiedzą o dniach płodnych samicy. Feromony zatem spełniają kluczowe role podczas okresu godowego. Dzieje się tak dlatego, że to poprzez feromony zwierzęta, ale i ludzie, informują o swoich emocjach, nastroju i kondycji organizmu. Właśnie dlatego często mówi się, że to jak pachniemy może wpływać na to jak postrzegają nas inni, bo feromony oddziaływają na podświadomość.

Co o feromonach mówi nauka?

W świecie naukowym najdokładniej przebadane zostały te, które wydzielają zwierzęta. Nauka już wie, że feromony to związki lotne, które przez niektóre gatunki potrafią być wyczuwane nawet z ogromnych odległości. Ze względu na funkcje naukowcy wyodrębniają m.in. takie rodzaje feromonów jak:

  • płciowe,
  • alarmowe i obronne,
  • markujące terytorium lub drogę,
  • społeczne (mogą np. wyrażać dominację).

Jeżeli chodzi zaś o ludzi temat został najdokładniej zbadany przez naukowców z University of Chicago (USA). W takcie badań naukowych dowiedziono istotny wpływ feromonów na nastrój ludzi, temperaturę ciała, oraz na postrzeganie atrakcyjności.

Czy feromony pachną?

Feromony są bezwonne, jednak często mylnie wiąże się je z zapachami, ponieważ u ludzi odpowiedzialny za ich rozpoznawanie jest narząd umiejscowiony w nosie - narząd lemieszowo-nosowy (VNO). Dzięki bezwonności feromonów możliwe jest ich dodanie do perfum, co stało się najnowszym trendem w kosmetyce. Większość światowych brandów perfum posiada już wersje perfum z feromonami!

Na co oddziałują feromony?

Najczęściej feromonom przypisuję się możliwość oddziaływania na pożądanie. Ale ich zastosowanie może być o wiele szersze. Można je wykorzystywać by zwiększyć ogólną atrakcyjność, poprawić nastrój lub by wzmocnić przekaz o pewności siebie, chęci do zabawy.

Warto pamiętać, że proces produkcji feromonów jest bardzo skomplikowany, a co za tym idzie drogi. Z tego powodu skuteczne preparaty nie będą należały do tanich. Te tanie też zawierają feromony, ale z dużym prawdopodobieństwem będą miały zbyt niskie stężenie, by faktycznie okazać się skuteczne.

Dziś coraz więcej ludzi stosuje feromony, a większość ich opinii potwierdza ich skuteczność. Znajdują one zastosowanie nie tylko by zwiększyć swoją atrakcyjność. Dzięki feromonom bardziej ogólnie można sprawić, że otaczający ludzie będą nam bardziej przychylni, otwarci na nasze sugestie, a co za tym idzie stosując je można łatwiej wpływać na otaczających nas ludzi.

Jakie feromony warto wybrać?

Wybierając feromony postawmy na skuteczne i sprawdzone rozwiązania. Wybierając Pheroamore feromony są zawsze na wyciągnięcie ręki! Opakowanie 15ml można nosić w torebce czy kieszeni i trzymać na każdą okazję. Pheroamore to kolekcja składająca się z wersji damskiej, oraz męskiej. Sprawdź jak możesz poczuć się pewnie i poprawić swoją atrakcyjność z Pheroamore!

Więcej: https://sklep-feromony.pl/

 

 
poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
3
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele