Czy można ubezpieczyć przedszkolaka i na co zwrócić uwagę?

czwartek, 2.12.2021 11:34 101

Oddanie dziecka pod opiekę do przedszkola, bardzo często wiąże się z rozterkami rodziców. Zastanawiamy się, czy sobie poradzi, czy nie będzie tęsknić, czy będzie bezpieczne? W tym ostatnim zdecydowanie może pomóc zakup ubezpieczenia przedszkolnego dla malucha. Oprócz ochrony finansowej w sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia polisowego, możemy zapewnić sobie komfort psychiczny i kompleksowe wsparcie całej rodzinie.

NNW dla dziecka

Biorąc pod uwagę aktywność i żywiołowość najmłodszych, zakup ubezpieczenia ochronnego naprawdę wart jest rozważenia. Gdy nasza pociecha ma rozpocząć edukację na etapie przedszkola, dobrze jest zaopatrzyć ją w polisę dedykowaną specjalnie dla przedszkolaków. Można zakupić ją grupowo w placówce przedszkolnej lub w sposób indywidualny, wówczas mamy większy wpływ na zakres ochrony. Ubezpieczenie to ma charakter dobrowolny i co ważne, towarzystwa ubezpieczeniowe często proponują je dzieciom od 4 miesiąca życia do ukończenia 7 lat, gdy dziecko podlega już obowiązkowi szkolnemu. Tak więc, można taką polisą objąć malucha, który uczęszcza już do żłobka i przedłużać okres trwania polisy do rozpoczęcia nauki w szkole. Zakres działania ochrony to 24h/dobę na terenie całego kraju, tak więc obowiązuje również poza czasem, który dziecko spędza w przedszkolu. Koszt takiego ubezpieczenia wynosi kilkadziesiąt złotych miesięcznie, często te kwoty nie sięgają 50 zł, choć oczywiście jest to zależne od rodzaju polisy zakupionej przez rodzica i ewentualnych jej rozszerzeń. Warto zwrócić uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia, która wpływa na wysokość świadczeń za zaistniałe zdarzenia polisowe, a także na karencję owych zdarzeń i warunki polisy wraz z wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. 

Kiedy można uzyskać odszkodowanie?

Ubezpieczenie przedszkolne przewiduje wypłatę środków finansowych w sytuacji, gdy dojdzie do śmierci dziecka w wyniku nagłego wypadku, w tym także komunikacyjnego, gdy dozna wstrząśnienia mózgu, różnego rodzaju ran, zwichnięć, złamań, skręcenia kości, utraty zębów stałych, a także w przypadku ciężkiego zachorowania, a nawet ugryzienia przez kleszcza. Ponadto, można liczyć na zwrot kosztów za leczenie i zakup pomocy ortopedycznych, rehabilitację, pobyt dziecka w szpitalu, a także pomoc psychologiczną, czy wizyty domowe lekarza i pielęgniarki. Aby mieć pewność, że obejmiemy dziecko najlepszą ochroną, warto porównać kilka ofert, dostępnych u różnych ubezpieczycieli, a także przyjrzeć się ewentualnym rozszerzeniom. 

Zapewnienie odpowiedniej ochrony zdrowia i życia najmłodszych powinno być jednym z głównych celów każdego rodzica. Nowoczesne polisy dedykowane najmłodszym, najczęściej oprócz wsparcia finansowego, gdy dojdzie do nieszczęśliwych wypadków, oferują także świadczenie za pobyt w szpitalu, zwrot kosztów leczenia, czy rehabilitacji.