Czy naturalne dezodoranty są naprawdę lepsze dla Twojej skóry?

sobota, 27.8.2022 15:20 223

Wiele osób używa dezodorantów, aby zamaskować swój zapach ciała, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o nich przed użyciem. W tym artykule przyjrzymy się pięciu rzeczom, które są nie tak z większością antyperspirantów a dezodorantów i jak je naprawić.

Nie używasz odpowiedniej ilości

  • Jednym z największych problemów z używaniem dezodorantów jest to, że nie używasz odpowiedniej ilości. Większość ludzi używa zbyt dużo, co w rzeczywistości może spowodować więcej problemów niż rozwiązuje.
  • Kiedy stosujesz dezodorant, w rzeczywistości nakładasz na swoją skórę maskę. To maskuje twój naturalny zapach, co może prowadzić do wahań nastroju i innych podrażnień. Zbyt duża ilość dezodorantu wysusza również Twoją skórę, co może prowadzić do problemów skórnych.
  • Zamiast używać zbyt dużo dezodorantu, zacznij od używania tylko ilości wielkości ziarnka grochu i pracuj w górę stamtąd. Będziesz w stanie uniknąć wszystkich problemów, które pochodzą z nadużywania dezodorantu.

Stosujesz go nieprawidłowo

Wiele osób stosuje dezodorant niepoprawnie. Oto kilka najczęstszych błędów:

  • Większość osób stosuje dezodorant zbyt liberalnie. Prowadzi to do nadmiernego pocenia się i nieprzyjemnego zapachu. Dezodorant powinien być nakładany tylko na miejsca, w których najbardziej się pocisz.
  • Wiele osób stosuje dezodorant również na suchą skórę. Nie jest to skuteczne i w rzeczywistości może powodować podrażnienia. Dezodorant należy nakładać na wilgotną skórę, co pomoże w bardziej równomiernym rozprowadzeniu produktu.

Używasz niewłaściwego rodzaju dezodorantu

Kiedy zaczynasz się pocić, Twoje ciało uwalnia toksyny i bakterie. Proces ten nazywany jest "działaniem antyperspiracyjnym" i działa tak: pot wydostaje się ze skóry i łączy się z antyperspirantami na skórze, aby zablokować wydostawanie się potu.

Problem z używaniem antyperspirantu, który nie jest przeznaczony dla twojego typu ciała, polega na tym, że może on powodować szereg problemów. Na przykład, może on blokować pot przed dotarciem do pach, co może prowadzić do nadmiernego pocenia się pod pachami. Dzieje się tak, ponieważ antyperspiranty działają poprzez zatrzymanie wydzielania potu z gruczołów pod pachami.

Innym problemem związanym z używaniem antyperspirantu, który nie jest przeznaczony dla twojego typu ciała, jest to, że może on zatkać twoje pory. Oznacza to, że pot nie może się wydostać, a toksyny i bakterie, które uwalniają się podczas pocenia, pozostaną na twojej skórze. Może to powodować podrażnienia, a nawet infekcje.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj dezodorantu jest dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z dermatologiem lub farmaceutą, aby uzyskać poradę.

Nie używasz odpowiedniego rodzaju dezodorantu

Na rynku istnieje kilka różnych rodzajów dezodorantów. Dezodoranty na bazie oleju mineralnego sprawdzają się u osób ze skłonnością do trądziku lub o wrażliwej skórze. Działają one poprzez wchłanianie potu i toksyn z Twojej skóry. Dezodoranty te są zwykle droższe niż inne rodzaje, ale są tego warte, jeśli chcesz pozostać bez zapachu przez cały dzień.

Dezodoranty na bazie aluminium są tańsze i dobrze sprawdzają się u większości osób. Nie działają tak dobrze jak dezodoranty na bazie olejków mineralnych, ale nadal są skuteczne w utrzymywaniu świeżego zapachu. Jeśli planujesz dużo się pocić, dezodorant na bazie aluminium jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie pozostawi żadnych śladów na Twojej skórze.

Nie czyścisz swojego pojemnika z dezodorantem

Jeśli za każdym razem używasz tego samego pojemnika na dezodorant, to znaczy, że nie robi się on czysty. Powinieneś czyścić go co najmniej raz w tygodniu, aby zapewnić prawidłowe działanie swojego dezodorantu.

Nie używasz właściwych składników

Składniki dezodorantów mogą wpływać na to, jak dobrze działa. Jeśli nie używasz odpowiednich składników, Twój dezodorant nie będzie działał tak dobrze, jak mógłby. Na przykład, jeśli używasz dezodorantu na bazie aluminium, może on powodować podrażnienia skóry. Szukaj składników, które są naturalne lub organiczne, aby uzyskać najlepsze wyniki.