komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Czy przyszły prezydent zobowiąże się do deklaracji Rowerowego Wrocławia?

poniedziałek, 24.11.2014 12:42 , komentarze: 1 , odsłony: 5722

Wrocławska Inicjatywa Rowerowa chce, aby nowy prezydent Wrocławia zobowiązał się do jednoznacznego poparcia ruchu rowerowego w mieście.

- W odpowiedzi na oczekiwania wrocławian korzystających z rowerów, dotyczące potrzeby doprecyzowania programu wyborczego, wysłaliśmy do obecnych kandydatów na prezydenta Wrocławia propozycję podpisania deklaracji Rowerowego Wrocławia. Podpisanie deklaracji będzie jednoznacznym wyrazem poparcia dla rozwoju ruchu rowerowego we Wrocławiu przed drugą turą wyborów - wyjaśnia Jakub Szymczak z WIR- u i dodaje, że jak dotąd ani Rafał Dutkiewicz, ani Mirosława Stachowiak-Różecka nie odesłali WIR-owi podpisanej deklaracji.

- Będziemy jeszcze dzwonić do Rafała Dutkiewicza oraz do Mirosławy Stachowiak-Różeckiej i dopytywać się o podpisanie deklaracji - odpowiada Szymczak.

 TEKST DEKLARACJI ROWEROWEGO WROCŁAWIA

 

Jako kandydat/ka na Prezydenta Wrocławia, deklaruję, że będę czynnie wspierał/a realizację Polityki Rowerowej Wrocławia, której celem strategicznym jest osiągnięcie co najmniej 15% udziału ruchu rowerowego w ogólnej liczbie podróży realizowanych w mieście w 2020 roku.

Ponadto deklaruję, że:

  1. Zapewnię odpowiednie fundusze na realizację Polityki Rowerowej Wrocławia. Ponieważ jednym z głównych wyzwań jest spięcie systemu tras rowerowych (połączenie wszystkich osiedli z centrum), zagwarantuję, że do 2019 roku na samodzielne inwestycje rowerowe (nie obejmujące roweru miejskiego) zostanie zarezerwowana kwota co najmniej 100 mln zł, a także przedstawię harmonogram wydatkowania tych środków skonsultowany ze środowiskiem rowerzystów
  2. Poprawię bezpieczeństwo rowerzystów na drogach - tak, aby każdy z uczestników ruchu mógł poczuć się bezpiecznie korzystając z roweru we Wrocławiu. Moim celem będzie zredukowanie wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów do roku 2019 o minimum 50% w stosunku do roku 2014.
  3. Wzorem Warszawy, Gdańska i Lublina powołam Pełnomocnika Prezydenta ds. Komunikacji Rowerowej, który bezpośrednio mi podlegając będzie odpowiedzialny za skoordynowaną realizację Polityki Rowerowej. Wybór osoby na to stanowisko zostanie dokonany w porozumieniu z organizacjami rowerowymi.
  4. Będę brał/a osobisty udział w dialogu ze środowiskiem rowerzystów spotykając się z nimi co najmniej dwa razy w roku, wsłuchując się w ich postulaty, a także uczestnicząc we Wrocławskim Święcie Rowerzysty. Ponadto stworzę platformę dialogu dla mieszkańców na poziomie Pełnomocnika Prezydenta ds. komunikacji rowerowej.
  5. Doprowadzę do złożenia przez Wrocław aplikacji o możliwość organizacji w 2019 roku w naszym mieście konferencji Velo-City – międzynarodowej konferencji poświęconej wspieraniu ruchu rowerowego, koordynowanej przez Europejską Federację Cyklistów.

……………………..     …………………………………………………………

data                                podpis

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki