Dinami vs. Śląsk

czwartek, 18.1.2024 11:05 329 0

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali w pierwszym sparingu w tym okresie przygotowawczym z Dinamem Zagrzeb 2:3. Bramki dla WKS-u strzelili Erik Exposito i Matias Nahuel. Spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach ze względu na obfite opady deszczu.

Paweł Kozub (drugi trener): Dla nas to była dobra jednostka sparingowa. Boisko było mokre, ale pod kątem zespołowości, determinacji i innych elementów, nad którymi pracujemy, to sądzę, że wyciągniemy z tego meczu bardzo dużo. Spotkanie było intensywne, a rywal wymagający w pojedynkach. Prezentował dobrą organizację gry. Do sparingu przygotowywaliśmy się tak, jak do meczu ligowego. Wykorzystaliśmy pewne elementy z przygotowań do meczu w PKO BP Ekstraklasie. W ostatniej fazie przygotowań posiłkowaliśmy się też tym, jak gra Dinamo. Jesteśmy skupieni na sobie i rozwoju tego, co dostrzegamy do poprawienia. Zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Zagraliśmy jedenastką ligową w pierwszych 45 minutach. Druga grupa to szeroka kadra naszego zespołu. Jesteśmy zadowoleni z obu połów i tego na jakim poziomie zawodnicy byli gotowi oraz co zaprezentowali.

Peter Pokorny (pomocnik): Jestem szczęśliwy, że nikt nie złapał dziś kontuzji, bo warunki były naprawdę trudne. Patrząc na to jak wyglądało boisko, myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze. Testowaliśmy to, nad czym pracujemy na zgrupowaniu. Czekamy już na kolejny sparing, aby pokazać większą jakość. Sądzę, że z moim zdrowiem jest już w porządku. Grało mi się dobrze. Najważniejsze było uniknąć kolejnego razu przy takiej pogodzie. Cieszę się, że mogę już prezentować się na boisku. To oczywiście był trudny mecz. Dinamo jest naprawdę mocnym klubem z dużą historią. Ostatecznie przegrywamy, ale to był wyrównany pojedynek. Oba zespoły mogły go wygrać. Każdy pokazał swoje mocne strony. To dla nas świetny sprawdzian przed meczami w lidze. To jest okres przygotowawczy. Nikt tego szczególnie nie lubi, bo wolimy grać mecze, ale trzeba przez niego dobrze przejść. Teraz trochę odpoczynku i dalszej pracy. Mamy kilka dni do kolejnego sparingu. W nim też chcemy dobrze się zaprezentować.

Dinamo Zagrzeb - Śląsk Wrocław 3:2 (2:2)
Bramki:

1:0 Mauro Perković 23'
1:1 Erik Exposito 28'
2:1 Arijan Ademi 29'
2:2 Matias Nahuel 44'
3:2 Fran Brodić 55' (K)

Dinamo: Zagorac - Ademi, Petković, Baturina, Ristovski, Żivković, Hoxa, Misić, Theophile, Kaneko, Perković. Grali także: Navistić, Ogiwara, Brodić, Halilović, Sucić, Bulat.
Śląsk (I połowa): Leszczyński - Konczkowski, Bejger, Petkov, Janasik, Olsen, Schwarz, Pokorny, Samiec-Talar, Nahuel, Exposito.
Śląsk (II połowa): Trelowski - Matsenko, Petrov, Paluszek, Bozhinov, Łukasik, Rzuchowski, Mustafić, Pena, Ince, Klimala.

Żółte kartki: Perković - Nahuel.