komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Dlaczego numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) jest istotny?

czwartek, 9.7.2020 09:05 , odsłony: 112
kategorie artykułu:

Numer identyfikacyjny pojazdu (vehicle identification number - w użytecznym skrócie: VIN) pozwala nam bardzo wiele dowiedzieć się o samochodzie. 17 znaków numeru VIN opowiada nam o historii samochodu, regionie świata, w którym został wyprodukowany, pozwala na ważne prawnie zaklasyfikowanie typu pojazdu i wiele innych spraw, istotnych ze względu na wiedzę o aucie.

VIN - jak sprawdzić i czego można się dowiedzieć?

Sprawdzenie VIN jest proste i przynosi ważne dla nas informacje. Można to zrobić np. tutaj: https://www.carvertical.com/pl/sprawdzenie-vin/. Natychmiast dowiadujemy się o historii uszkodzeń samochodu, uzyskujemy pewne dane dotyczące przebiegu. Po sprawdzeniu numeru VIN wiemy też w jakich krajach auto było poprzednio rejestrowane. Otrzymujemy też bardzo ważną informację o tym, czy nie mamy do czynienia z samochodem kradzionym. Numer identyfikacyjny pojazdu powie nam też wszystko o zalecanych przez producenta sposobach konserwacji i obchodzenia się z autem.

Dekoder VIN - zalety użycia

Chyba największe możliwości sprawdzenia numeru VIN online oferuje bestvin.pl. Tutaj możesz wybrać w jaki sposób chcesz odczytać informacje o samochodzie, którym się interesujesz, na podstawie numeru identyfikacyjnego pojazdu. Wiedza, którą otrzymujemy w ten prosty sposób jest wyjątkowo przydatna. Wyświetlić możemy całą historię pojazdu, jego użytkowania, zdarzeń go dotyczących, które są istotne dla np. osoby kupującej auto. Nikt już nie wprowadzi nas w błąd co do faktycznego przebiegu auta, ponieważ nie ma bardziej wiarygodnego o tym źródła niż VIN. Nikt nie zatai przed nami uszkodzeń samochodu, nawet jeśli teraz są naprawione i zajął się nimi warsztat samochodowy. Będziemy o tym wiedzieć. Wygenerowany raport pozwoli poznać samochód wszechstronnie, dokładnie i w pełni. Dane o samochodzie będą przydatne w wielu sytuacjach. VIN pokazuje dane oficjalne, które mogą mieć też znaczenie prawne (na przykład sądy, jeżeli będą chciały wiedzieć coś o jakimś samochodzie, również skorzystają z dekodowania VIN) i stanowią opis samochodu wartościowy pod względem poznawczym, również dla zwykłego użytkownika, nabywcy czy serwisanta.

Numer identyfikacyjny pojazdu

Te magiczne 17 znaków numeru identyfikacyjnego pojazdu to prawdziwa kopalnia wiedzy. VIN jest obecnie sposobem zapisu i identyfikacji zunifikowanym i zestandaryzowanym na całym świecie. Każdy produkowany na świecie samochód posiada VIN i zapisany w jego części indywidualny, charakteryzujący właśnie ten a nie inny samochód kod, którym producent oznaczył zastosowane rozwiązania techniczne (silnik, napęd, itd). VIN jest więc ciągiem znaków unikalnym, przyporządkowanym do każdego auta z osobna. Numer identyfikacyjny pojazdu to kod, który producent przypisał egzemplarzowi produkowanego przez siebie pojazdu. Jeżeli tylko znamy szyfr do odczytania tego kodu (przykłady łatwego zdekodowania VIN podaliśmy powyżej), to dysponujemy pełną wiedzą o pojeździe, świadczoną przez producenta, a więc wiedzą oficjalną. VIN wyklucza oszustwa. To niezawodny system oznaczania i sprawdzania pojazdów.

 

 
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
poniedziałek, 3.8.2020 14:37
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele