komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 28 listopada 2020

Leslawa, Zdzislawa

Do 5 lat więzienia za próbę sprzedaży torebki z krokodyla

piątek, 16.10.2020 10:04 , komentarze: 0 , odsłony: 789
kategorie artykułu:

Policjanci ustali operacyjnie, że ktoś oferuje do sprzedaży przedmiot wykonany ze skóry zwierzęcia objętego ochroną. Była to damska torebka uszyta ze skóry krokodyla. Funkcjonariusze dotarli do autorki ogłoszenia i obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Galanteria została zabezpieczona, a kobiecie może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci podczas swojej pracy operacyjnej natknęli się na ciekawą ofertę sprzedażową. Obejrzeli dokładnie przedmiot wystawiony na internetowym ogłoszeniu i już po zdjęciach przekonali się, że z dużym prawdopodobieństwem może to być nielegalna galanteria. Sprzedająca wystawiła przedmiot za pośrednictwem popularnego serwisu umożliwiającego użytkownikowi zamieszczenie ogłoszenia. Funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą postanowili osobiście sprawdzić legalność przedmiotu.

Jeszcze podczas rozmowy z kobietą, sama ona przyznała, że torebka została wykonana ze skóry krokodyla. Stanowi to naruszenie przepisów Ustawy o Ochronie Przyrody, oraz Rozporządzenia Rady Europy w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi.

Zgodnie z tymi przepisami, oferowanie zbycia lub nabycia okazów określonych gatunków roślin lub zwierząt, w tym skór i produktów z krokodyla, jest zabronione. Kobieta dobrowolnie wydała torebkę, która została zabezpieczona przez policjantów do dalszych sprawdzeń.

Obecna technologia pozwala wykonać przedmioty codziennego użytku z innych materiałów, niż rzadkie i dzikie zwierzęta. Często są to też materiały bardziej wytrzymałe, niż te pochodzące od ginących i zagrożonych gatunków.

Do zakończenia tej sprawy jeszcze długa droga, policjanci muszą wykonać jeszcze wiele czynności, jednak dużo wskazuje na to, że mają do czynienia z przestępstwem zagrożonym kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 17:24
piątek, 27.11.2020 10:38
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki