komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

Noc Muzeów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

piątek, 19.5.2017 09:57 , komentarze: 0 , odsłony: 780
kategorie artykułu:

W ubiegłym roku w Nocy Muzeów udział wzięło ponad 85 wrocławskich instytucji i placówek kulturalnych. Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane podczas imprezy jest bezpłatny. Warto podkreślić, że od pierwotnego zamysłu, czyli akcji świątecznego, nocnego, nieodpłatnego udostępniania dla zwiedzających zasobów muzealnych, impreza ta przekształciła się w wielkie święto sztuki, w które włącza się coraz więcej podmiotów kultury; nie tylko muzea i galerie, ale także wszelkie inne instytucje: teatry, sale koncertowe, domy kultury, biblioteki, MPK, restauracje itd. 

Dolnośląska Szkoła Wyższa, jako uczelnia kształcąca również na kierunkach artystycznych, drugi raz będzie aktywnie uczestniczyć w konstruowaniu programu tego wrocławskiego i ogólnoeuropejskiego przedsięwzięcia artystycznego, kulturalnego, edukacyjnego, społecznego. Wydarzenia artystyczne i edukacyjne Nocy Muzeów traktujemy jako okazję do zaprezentowania dorobku artystycznego studentów i wykładowców sztuk nowoczesnych- Design Now!, a także studentów innych kierunków w DSW. Równie istotne jest przedstawienie pewnego, ważnego dla nas, organizującego nasze wyobrażenia o kształceniu artystycznym i humanistycznym, myślenia o sztuce – jako o działaniu społecznym, edukacyjnym, wspomagającym rozumienie złożonej współczesnej rzeczywistości. „Przepływy – ruch, energia, światło” to nazwa instalacji wrocławskiego artysty Michała Chabielskiego, którą będzie można zobaczyć w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Galerii 55 w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Zwiedzający będą mogli obejrzeć ekspozycję, ale również o godz. 21:30 siąść na designerski rower, który wytworzy energię niezbędną do rozświetlenia całej instalacji.

„Przepływy – ruch, energia, światło” to instalacja ukazująca schemat przepływu energii elektrycznej, poruszającej/ożywiającej nowoczesne urządzenia wokół nas. Bez tej energii współczesny świat nie mógłby się rozwijać, nie mógłby istnieć. Człowiek wciąż musi produkować energię. Każdy żywy organizm też potrzebuje swego rodzaju energii zasilającej, umożliwiającej jego funkcjonowanie Niezrównoważenie energetyczne bywa traktowane jako odbicie niezrównoważonego stylu życia. Podczas Nocy Muzeów w Galerii 55 o godz. 21:30 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej za pomocą prostego urządzenia – stacjonarnego roweru – uruchomi przepływ energii w przygotowanej wcześniej instalacji, rozświetlając ją. Czasowość obiektu (artystycznego) nabiera oto specyficznego znaczenia. Do tego, by możliwe było jego istnienie i jego ogląd, potrzebna jest nasza aktywność, w tej sytuacji potraktowana jako zaangażowanie-dostarczenie energii. Bez tej aktywności obiekt jest (tyko?) możliwością. Wszyscy chętni będą mogli dołączyć do tej akcji, biorąc udział w sztafecie, utrzymując przepływ energii w instalacji przez całą noc. 

W trakcie wydarzenia w dodatkowej przestrzeni DSW swoje prace zaprezentują również Jacek Dziubiński i Michał Chabielski! Wernisaż wystawy „Białe, czarne, światło, mrok” rozpocznie się o godz. 18:00 w Galerii 55 mieszczącej się w Centrum Konferencyjnym DSW przy ulicy Strzegomskiej 55. Ponadto o godz. 19:00 w AULI DSW uczestnicy Nocy Muzeów w DSW będą mogli zobaczyć spektakl akademickiego Teatru AULA pt.”Pięć obrazów z szafy. Ciąg dalszy bajki…”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Szczegółowe informacje: http://bit.ly/2q07BPZ

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

niedziela, 2.8.2020 14:15
piątek, 31.7.2020 10:29
piątek, 17.7.2020 09:38
wtorek, 14.7.2020 13:49
wtorek, 14.7.2020 11:57
poniedziałek, 13.7.2020 11:18
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele