komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

DJ Fulltono, pionier japońskiego footworku, zagra we Wrocławiu

środa, 8.5.2019 15:13 , komentarze: 0 , odsłony: 702
kategorie artykułu:

W dniach 30-31 maja 2019 roku we Wrocławiu odbędzie się pierwsza edycja outlines showcase. W ramach prezentacji artystów międzynarodowej wytwórni outlines usłyszymy DJ-a Fulltono, pioniera japońskiego footworku. Zagrają także polscy producenci: Fischerle i Paide. Występy poprzedzi spotkanie wokół fotografii Bartosza Hołoszkiewicza dokumentujących kulturę footworkową w Japonii. Gościem wydarzenia będzie sam DJ Fulltono.

Wytwórnia outlines powstała w 2016 roku we Wrocławiu. Dotychczas wydała takich artystów jak: DJ Fulltono, CRZKNY, Skip Club Orchestra (seria japońska), Aylu z Argentyny i AGF (seria kobieca) oraz Fischerle, Hubert Zemler i loopdrive (seria poświęcona dub techno). 20 maja tego roku premierę będzie mieć kompilacja „grids” z udziałem takich producentów jak Sauceman, Avtomat, dj girl, Ostrowski, Automatisme i CRZKNY z najdłuższym utworem footworkowym, jaki kiedykolwiek powstał. Outlines w przestrzeni klubowej to cykl wydarzeń promujących artystów związanych z wytwórnią oraz takich, którzy poszerzają gatunkowe ramy bądź przekraczają je. – Podczas pierwszej odsłony outlines showcase nie mogło zabraknąć artysty, od którego rozpoczęła się działalność wytwórni, czyli mieszkającego w Osace, DJ-a Fulltono, odpowiedzialnego za pierwszą kasetę w katalogu outlines – mówi Paweł „Paide” Dunajko, założyciel wytwórni.


Japonia we Wrocławiu

Japoński producent, ojciec japońskiej kultury footworkowej i współzałożyciel legendarnej japońskiej wytwórni Booty Tune zagra we Wrocławiu po raz pierwszy. Będzie to jednocześnie jego druga wizyta w Polsce i Europie – w 2016 roku był gościem festiwalu Unsound. W styczniu tego roku Fulltono wydał winyla nakładem kultowej wytwórni Exit Records – awangardy drum & bassu. Reprezentuje charakterystyczny dla siebie styl, który określa się mianem footworkowego minimalizmu. To mieszanka techno spod znaku Studio1 Wolfganga Voigta i tempa 160 bpm. Jego muzyka stała się inspiracją dla innych twórców (CRZKNY, Skip Club Orchestra), a dla outlines była punktem wyjścia do dalszych działań wydawniczych.

Tego samego wieczoru, 31 maja w klubie Czuła jest Noc (Kolejowa 8), usłyszymy Fischerle – artystę, który od wielu lat przełamuje gatunkowe ramy i układa z nich własną wielowarstwową dźwiękową masę. Mateusz Wysocki, poza działalnością wydawniczą w Pawlaczu Perskim, kojarzony jest głównie ze swoich produkcji jako Fischerle. Jego muzyka wydawana była przez niezliczoną ilość wytwórni polskich i zagranicznych takich jak: U-Cover, Qunabu, Wounded Knife, Where To Now?, Monotype Records, Czaszka Records, Pointless Geometry. Kaseta z numerem siedem w katalogu outlines autorstwa Fischerle to pokaz niebanalnej wyobraźni i wielopoziomowej skomplikowanej architektury tworzonej przez Mateusza. Podczas showcase'u Fischerle zaprezentuje 160 bpm'owy live-act przygotowany specjalnie na tę okazję.

Outlines showcase otworzy Paweł „Paide” Dunajko – DJ i niezależny promotor kultury footworkowej w Polsce i na świecie. Jest współautorem kompilacji muzycznych z gatunku dub techno („Szmery”, Kanu Kanu 2015) i muzyki eksperymentalnej („Doubts”, Pawlacz Perski 2016). W 2010 roku, zainspirowany pierwszymi footworkowymi wydawnictwami Planet Mu, rozpoczął w radio-alternatorze serię podcastów promujących muzykę z Chicago, inicjując falę zainteresowania juke/footwork w Polsce. Do roku 2016 jako współzałożyciel Polish Juke promował polskich producentów footworkowych i tancerzy. Poza aktywnością promotorską Paide ma na swoim koncie występy u boku najważniejszych twórców footworkowych z Chicago: DJ Rashada, DJ Spinna, DJ-a Earla i TRAXMANa. W 2016 roku odwiedził drugą kolebkę footworku, Japonię, gdzie grał na imprezach z najciekawszymi przedstawicielami tamtejszej sceny w Tokio i Osace: DJ’em Fulltono, CRZKNY’m, Hirokim Yamamurą, Satanicpornocultshop’em, Boogie Mann’em, Keito.

Bilety na outlines showcase: DJ Fulltono, Fischerle, Paide w cenie 20 zł dostępne na bramce.

Japoński footwork w obiektywie

Dzień wcześniej, 30 maja, w Barbarze (Świdnicka 8B) odbędzie się spotkanie z wrocławskim fotografem Bartoszem Hołoszkiewiczem i prezentacja jego zdjęć poświęconych japońskiej scenie footworkowej oraz samemu footworkowi – kulturze taneczno-muzycznej wywodzącej się z afroamerykańskich dzielnic Chicago. Fotografie Bartosza były publikowane na łamach Huck Magazine (2012) oraz w japońskiej edycji czasopisma WIRED (2014). Gościem specjalnym spotkania będzie mieszkający na co dzień w Osace, DJ Fulltono. Spotkanie jest zapowiedzią outlines showcase (31 maja, Czuła jest noc, Kolejowa 8). Wstęp wolny.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
poniedziałek, 22.6.2020 13:32
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki