komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 20 czerwca 2019

Diny, Bogny

Spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim i Tomaszem Zaródem w KNH

wtorek, 14.5.2019 18:38 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Sekrety, paradoksy i tajniki współpracy z wydawcą, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o środowisku literackim, ale nie mieliście okazji zapytać. 14 maja (wtorek) o 19:00 zapraszamy na pokaz przedpremierowy „Podwójnego życia” – nowego filmu Oliviera Assayasa, który będzie punktem wyjścia dla spotkania z Andrzejem Ziemiańskim, jednym z najważniejszych polskich twórców literatury fantasy oraz Tomaszem Zaródem, właścicielem Krainy Książek (jednej z najstarszych księgarni internetowych w Polsce) i wydawnictwa Książkowe Klimaty. Wspólnie porozmawiamy o kulisach funkcjonowania rodzimego świata literatury.

FILM

Seks, kłamstwa i literatura, przyprawione genialnym humorem. Nowy film Oliviera Assayasa („Sils Maria”), który podbił serca francuskich widzów, to uwodzicielska i przewrotna historia o miłości, zdradach i pogoni za karierą. W „Podwójnym życiu” obserwujemy nietypowy wielokąt miłosny, w skład którego wchodzą m.in. niespełniony pisarz, jego wydawca, słynna aktorka (znakomita, autoironiczna rola Juliette Binoche) czy prominentny polityk.

GOŚCIE

Andrzej Ziemiański – jeden z najbardziej uznanych pisarzy science-fiction i fantasy w Polsce. Dwukrotnie otrzymał prestiżową Nagrodę im. Janusza A. Zajdla – najważniejsze polskie wyróżnienie literackie w dziedzinie fantastyki (w 2002 roku za opowiadanie „Autobahn nach Poznań” i w 2004 roku za opowiadanie „Zapach szkła”). Mieszka we Wrocławiu.

Tomasz Zaród – absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej,  ale od 20 lat w branży książkowej. Właściciel Krainy Książek, jednej z najstarszych księgarni internetowych w Polsce i wydawnictwa Książkowe Klimaty.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
wtorek, 18.6.2019 09:06
poniedziałek, 17.6.2019 12:17
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele