komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

Na tym przejeździe zginęło 5 osób. Kierowcy nadal ignorują znak STOP [WIDEO]

wtorek, 20.8.2019 16:11 , komentarze: 0 , odsłony: 1713
kategorie artykułu:

Poniżej publikujemy film, na którym widać kierujących, którzy nie stosują się do znaku STOP, ustawionego przed przejazdem kolejowym. Jest to ten sam przejazd, na którym w tragicznym wypadku zginęło w czerwcu tego roku 5 osób. Jak widać, nawet tak dramatyczny wypadek nie jest w stanie sprawić, by niektórzy kierujący stosowali się do znaków drogowych.

Policjanci z wrocławskiej drogówki pełnili wieczorną służbę na terenie miejscowości, położonych na obszarze powiatu wrocławskiego. W jednej z nich doszło w tym roku do tragicznego wypadku drogowego. Przypomnijmy, w czerwcu tego roku w Nowej Wsi Kąckiej 5 osób poniosło śmierć na miejscu, po tym jak osobowy Citroen wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Jest to przejazd dobrze oznakowany, z widocznym znakiem B-20 „STOP” przed torami. Funkcjonariusze patrolujący ten rejon służbowy postanowili sprawdzić, czy to tragiczne wydarzenie przemówiło kierującym do rozsądku. Niestety policjanci w krótkich odstępach czasu ujawnili trzech kierujących, którzy znak mają za nic. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi. Obowiązujący taryfikator przewiduje za popełnienie tego typu wykroczenia mandat karny w wysokości 100 złotych i dwóch punktów karnych.

Życie jest kruche - dobrze wiedzą o tym policjanci, którzy obsługują miejsca tragedii i wyjaśniają przebieg wypadków. Każdy z policjantów wrocławskiego Ogniwa Wypadkowego zna dziesiątki zdarzeń, w których ktoś stracił życie przez swoją własną nieuwagę. Są to tragedie, których można by było uniknąć, gdybyśmy tylko przywiązywali większą uwagę do znaków i sygnałów drogowych.

/KMP Wrocław

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

czwartek, 23.7.2020 12:19
środa, 22.7.2020 12:22
poniedziałek, 20.7.2020 13:08
poniedziałek, 20.7.2020 13:06
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele