komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 października 2019

Halki, Filipa

Wynik rutynowej kontroli drogowej zaskoczył policjantów

czwartek, 22.8.2019 14:42 , komentarze: 0 , odsłony: 1753
kategorie artykułu:

To wynik rutynowej kontroli drogowej, którą przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Siechnicach. Jak się okazało, kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, ale za to miał przy sobie woreczek z amfetaminą. Pasażer natomiast był osobą poszukiwaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymali i trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Siechniccy policjanci patrolując rejon gminy, zwrócili uwagę na starszy model osobowego Audi. Samochodem poruszało się dwóch młodych mężczyzn, którzy po chwili wjechali na teren stacji paliw. Policjanci zrobili to samo, by dokonać w miejscu bezpiecznym kontroli pojazdu. Już podczas legitymowania okazało się, że 22-letni pasażer jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oławie celem ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do Zakładu Karnego, gdzie ma odbyć karę pozbawienia wolności. Kierujący natomiast, 21-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Jakby tego było mało, policjanci ujawnili przy mężczyźnie foliowy woreczek z białym proszkiem. Mężczyzna przyznał policjantom, że jest to amfetamina, co potwierdził policyjny tester.

W związku z tym, że w podczas interwencji zatrzymane zostały dwie osoby, policjanci z Siechnic wezwali na miejsce dodatkowy patrol Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej komendy miejskiej.

Pasażer trafił prosto do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a kierujący dołączył do niego po chwili, jak już policjanci zabezpieczyli posiadane przez niego narkotyki. Od mężczyzny pobrano ponadto krew do badań, żeby sprawdzić, czy nie prowadził auta pod ich wpływem.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

/KMP Wrocław

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

piątek, 18.10.2019 10:20
poniedziałek, 14.10.2019 10:32
sobota, 12.10.2019 19:45
2
poniedziałek, 14.10.2019 15:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki