Odzyskali osobową mazdę już godzinę po kradzieży

poniedziałek, 6.7.2020 09:25 1149 0

Jeszcze tej samej nocy policjanci odzyskali skradziony pojazd i zatrzymali osoby podejrzewane o jego kradzież. Wszystko dzięki spostrzegawczości funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki, którzy zauważyli poszukiwane auto na ul. Przyjaźni. Samochód miał uszkodzony zamek i stacyjkę, a spod kolumny kierownicy wystawało okablowanie. 25-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta, którzy znajdowali się w pojeździe, zostali zatrzymali.

Tuż przed godz. 1:00 oficer dyżurny przekazał podległym patrolom, będącym na nocnej służbie, informację o kradzieży pojazdu. Osobowa mazda na wrocławskich numerach rejestracyjnych została skradziona z parkingu w okolicy ul. Zaporoskiej. Zaledwie godzinę później dwóch mundurowych z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zauważyło opisywany pojazd, gdy ten poruszał się ul. Przyjaźni. Natychmiast zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 25-letni mężczyzna, towarzyszyła mu 23-latka. Policjanci od razu zwrócili uwagę na okablowanie wystające spod kolumny kierownicy. Kobieta i mężczyzna zostali wobec tego zatrzymani.

Mundurowi dokładnie sprawdzili auto i okazało się, że jest to właśnie ten samochód, który został ukradziony godzinę wcześniej. W drzwiach mazdy był wybity zamek, a stacyjka nosiła ślady uszkodzeń. Zatrzymani zostali przewiezieni na komisariat, a przy pojeździe pojawił się policyjny technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady dokonanego przestępstwa. Po tych czynnościach funkcjonariusze mogli zwrócić auto jego właścicielce, a zatrzymana para będzie musiała odpowiedzieć za dokonaną wspólnie kradzież.

źródło: Policja Dolnośląska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek