komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 29 października 2020

Euzebii, Wioletty

Ludzie z Wrocławia, czyli nieodkryte skarby miasta

sobota, 11.7.2020 09:10 , komentarze: 0 , odsłony: 705
kategorie artykułu:

W ostatnim czasie Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk ruszyło z kolejną już edycją akcji „Ludzie z Wrocławia”. Celem projektu jest ukazanie prawdziwych pereł miasta Wrocław- ludzi na pozór zwykłych lecz wyjątkowych, realizujących swoje pasje, marzenia, a także osiągających ogromne sukcesy.

- Wrocław jest miastem, nie tylko o bogatej historii i zabytkowej architekturze, to miasto tętniące życiem, różnorodne kulturowo i uwielbiane przez turystów. To miasto spotkań, a co za tym idzie miasto, które tworzą ludzie – mówi Sebastian Pękalski, koordynator akcji.

- Żyjemy w ciągłym biegu, codziennie mijamy tysiące anonimowych Wrocławian, których nie dostrzegamy.  Projekt ‘Ludzie z Wrocławia’ pragnie zwrócić uwagę właśnie na te anonimowe osoby, na poszczególne jednostki, które tworzą to miasto, na ich wyjątkowe pasje, marzenia, energię, siłę czy historię. Są to ludzie pełni ambicji, chęci do działania, ludzie, którzy nie boją się ryzyka i podejmowania trudnych decyzji. Łączy ich jedno - miasto Wrocław, którego są częścią – wyjaśnia Damian Fiet, prezes Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk.

Projekt „Ludzie z Wrocławia” realizowany jest od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. W ramach tego wydarzenia zostaną przeprowadzone rozmowy z wyjątkowymi osobami, które podzielą się z nami swoją historią, pasją i energią. Wszystkie wywiady można przeczytać na stronie internetowej poświęconej wydarzeniu - www.ludziewroclawia.pl oraz na facebooku: https://www.facebook.com/ludziewroclawiamds

Inicjatorem całej akcji jest stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk, organizacja pozarządowa, której działania zmierzają do podnoszenia jakości życia w regionie i edukacji obywatelskiej mieszkańców Dolnego Śląska. Na swoim koncie mają wiele inicjatyw i projektów społecznych aktywizujących m.in. młodzież.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

środa, 28.10.2020 09:05
piątek, 23.10.2020 11:48
środa, 21.10.2020 09:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki