komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 28 listopada 2020

Leslawa, Zdzislawa

Poszukiwania 12-latki zakończone sukcesem

czwartek, 10.9.2020 11:17 , komentarze: 0 , odsłony: 656
kategorie artykułu:

Do wrocławskich policjantów zgłosił się zaniepokojony mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy o zaginięciu jego córki. Dziewczynka w wieku 12 lat pokłóciła się z ojcem i oddaliła się w nieznanym kierunku. Nastolatka nie powróciła do domu ani nie skontaktowała się z członkami rodziny.

Policjanci szybko ustalili rysopis dziewczynki i po chwili szukało jej już kilka radiowozów. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin ogłosił alarm dla całej jednostki i osobiście nadzorował całą akcję. Podczas gdy jedni funkcjonariusze pojechali do domu 12-latki, aby porozmawiać z jej matką, pozostali przeczesywali okolice. Mundurowi sprawdzali okoliczne podwórka, piwnice, strychy i parki. W działania zaangażowani byli także funkcjonariusze Sekcji ds. Nieletnich i Patologii. To oni operacyjnie ustalili miejsce pobytu nastolatki. Okazało się, że przebywała u swojej koleżanki.

Policjanci odbyli z poszukiwaną dziewczynką spokojną rozmowę, podczas której dowiedzieli się, że chciała ona zrobić na złość swojemu tacie, z którym pokłóciła się tego dnia. Mundurowi wyjaśnili jej powagę sytuacji, do której doprowadziła, a następnie całą i zdrową przekazali rodzicom.

Funkcjonariusze o całym zdarzeniu porozmawiali również z rodzicami 12-latki. Mundurowi musieli wyjaśnić wszystkie okoliczności oddalenia się dziewczynki i poznać dokładny motyw jej działania. Policjanci o zdarzeniu muszą powiadomić także sąd rodzinny, który przyjrzy się sytuacji w rodzinie nastolatki.

źródło: Policja Dolnośląska

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 17:24
piątek, 27.11.2020 10:38
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele