komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 28 listopada 2020

Leslawa, Zdzislawa

„W kółko kręcę” - startuje nowe rowerowe wyzwanie

wtorek, 22.9.2020 15:54 , komentarze: 0 , odsłony: 197
kategorie artykułu:

Akcja „W kółko kręcę” jest głównie skierowana do osób aktywnych zawodowo, studentów oraz młodzieży powyżej 15. roku życia. Ma promować rower jako całoroczny środek transportu, który warto wybierać, jadąc do pracy czy szkoły. W ostatnim czasie do użytku zostało oddanych kilka ważnych tras rowerowych, a prace nad kolejnymi nadal trwają.

– Od ostatniego dnia bez samochodu oddaliśmy do użytku trasy dla rowerów na ul. Dworcowej, Komuny Paryskiej, Krasińskiego oraz fragment przy dawnym Browarze „Piast” na ul. Jedności Narodowej. Powstały również dwie zielone trasy – Krzywa Grobla (od Niskich Łąk do kładki Siedleckiej) oraz fragment Promenady Krzyckiej (na odcinku Borowska – Spiska). Od końca kwietnia, przez całą dobę, otwarty dla rowerzystów jest wrocławski Rynek. Dodatkowo w celu zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów wprowadzono strefę 30 km/h na głównych ulicach w mieście, gdzie nie występuje obecnie infrastruktura rowerowa – mówi Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności.
I dodaje: – Aktualnie trwają prace na ul. Karkonoskiej, dzięki czemu już wiosną połączymy Wrocław z Bielanami Wrocławskimi m.in. nową kładką nad Ślęzą. Lada moment rozpoczną się prace na ulicach Swobodnej, Jedności Narodowej, Strzegomskiej (przy Dworcu Mikołajów) oraz na kolejnym odcinku Promenady Krzyckiej przy osiedlu Gaj. Trasy rowerowe powstaną również przy okazji budowy nowych tras tramwajowych na Nowy Dwór (Robotnicza – Strzegomska) oraz Popowice (przy ulicach Dmowskiego, Długa, Starogroblowa i Popowicka). Do końca roku pojawi się również ponad tysiąc stojaków rowerowych, a w ramach działań edukacyjnych wkrótce we wrocławskich szkołach podstawowych odbędą się zajęcia dla uczniów i nauczycieli w ramach programu „Wrocławska Szkoła Mobilności Aktywnej”. Jest to nowe działanie, w ramach którego podczas pandemii przekazaliśmy nauczycielom przygotowany na zlecenie Gminy podręcznik do ulepszonego kursu na kartę rowerową z elementami edukacji w zakresie bezpieczeństwa pieszych i Wrocławskiej Polityki Mobilności.

Mieszkańcy Wrocławia, którzy zdecydują się na podjęcie rowerowego wyzwania w ramach akcji „W kółko kręcę”, powalczą o atrakcyjne nagrody. Rywalizacja będzie odbywała się za pomocą mobilnej aplikacji. Najbardziej punktowane będą trasy z domu do pracy, do szkoły oraz na uczelnię. Dodatkowo, będzie można zdobyć punkty za przejechane kilometry i regularność w przejazdach.

– Pomysł na organizację rywalizacji rowerowej powstał po zaprzestaniu kontynuacji Europejskiego Wyzwania Rowerowego, w którym licznie i aktywnie uczestniczyli mieszkańcy Wrocławia. Otrzymując od firm zapytania o akcje rowerowe oraz obserwując malejący ruch rowerowy w miesiącach jesiennych i zimowych, zdecydowaliśmy się ukazać rower jako całoroczny środek transportu po mieście poprzez „W kółko kręcę” – o genezie akcji opowiada Ewa Macała, z zespołu ds. aktywnej mobilności BZM.

Rywalizacja rozpocznie się w październiku, a aby wziąć w niej udział, wystarczy pobrać aplikację, zarejestrować się do gry, oznaczyć miejsce startu oraz cel codziennych dojazdów, następnie pozostaje wsiąść na rower i rejestrować przejazdy. W rywalizacji mogą wziąć udział również całe firmy, które będą widoczne w aplikacji, a każdy pracownik będzie mógł dołączyć do swojej drużyny.

– Dla najaktywniejszych uczestników mamy atrakcyjne nagrody – trzy rowery, sakwy rowerowe, płaszcze przeciwdeszczowe i inne. Dla osób regularnie rejestrujących swoje przejazdy dodatkowo mamy nagrody od partnerów naszej rywalizacji - zniżki na usługi rowerowe oraz bilety i zniżki do instytucji kultury i sportu – zachęca do udziału w rywalizacji Ewa Macała.

Łączna pula nagród wynosi 40 000 zł.
·        3 rowery (sponsor sklep Rowery Stylowe)
·        komplety sakw rowerowych firmy Ortlieb Back-Roller Classic – 2x20 l,
·        sakwy rowerowe firmy Ortlieb Downtown 2 – 20 l
·        komplety sakw rowerowych firmy Crosso Dry Big Click System – 2x30 l
·        sakwy rowerowe firmy Ortlieb Back-Roller Classic – 20 l
·        sakwy rowerowe firmy Crosso Dry Big Click System – 30 l
·        płaszcze przeciwdeszczowe dla rowerzystów
·        ochraniacze przeciwdeszczowe na buty
·        bluzy z kapturem

– Rywalizacja rowerowa będzie dostępna w bezpłatnej aplikacji Wheelme, którą można pobrać w sklepach App Store oraz Google Play. Wystarczy 20 sekund, aby się zarejestrować i dołączyć do wyzwania. Mechanizm działania rywalizacji jest prosty - użytkownik pokonując wyznaczone trasy rowerem, zdobywa punkty. Po rejestracji zostaje on automatycznie przypisany do rankingu ogólnego. Dodatkowo, po wybraniu konkretnej firmy, szkoły lub uczelni, dołączy do rankingu odpowiednio wybranej instytucji. Aplikacja jest zawsze pod ręką, a użytkownik jednym kliknięciem może sprawdzić swoją pozycję w wybranych rankingach. Zależało nam na jak najbardziej intuicyjnym rozwiązaniu, dzięki któremu uczestnik w przyjemny i prosty sposób będzie mógł brać udział w rywalizacji – o funkcjonalności aplikacji mówi Mateusz Młodawski, CEO Wheelme.

 „W kółko kręcę” to nie tylko szansa na zdobycie wyjątkowych nagród, ale także doskonała okazja na poprawienie swojej kondycji, dostarczenie sobie pozytywnej energii każdego dnia i omijanie porannych korków. Zachęcamy do udziału! Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wkolkokrece.pl.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
poniedziałek, 23.11.2020 14:10
wtorek, 17.11.2020 13:37
piątek, 13.11.2020 12:06
wtorek, 10.11.2020 15:10
wtorek, 10.11.2020 11:59
niedziela, 8.11.2020 08:50
czwartek, 5.11.2020 10:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele