Mając 1,5 promila alkoholu w organizmie jechał pod prąd jedną z wrocławskich ulic

środa, 20.10.2021 11:06 436 0

Wrocławscy policjanci patrolujący rejon Starego Miasta, zostali zatrzymani przez świadka kolizji, który wskazał im osobowego opla, którym podróżowały dwie osoby. Mężczyzna oświadczył, iż kierujący oplem, jadąc ulicą pod prąd, uderzył w ogrodzenie posesji. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli i poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 25-letni mieszkaniec Wrocławia był nietrzeźwy, a badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej, podczas patrolu ulic w centrum miasta zostali zatrzymani przez mężczyznę, który opowiedział im o zdarzeniu drogowym, którego był świadkiem.

Zgłaszający oświadczył, iż widział jak kierujący osobowym oplem, jechał pod prąd jedną z pobliskich ulic i podczas nieudanego manewru cofania uderzył w płot.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierującego do kontroli.

Po otwarciu drzwi od strony kierowcy funkcjonariusze wyczuli charakterystyczną, silną woń alkoholu, która wydobywała się z jego wnętrza. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia policjantów, kierujący 25-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca został zatrzymany, a opel, którym się poruszał, trafił na parking strzeżony.

Na koniec nietrzeźwego 25-latka funkcjonariusze doprowadzili i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kolejny raz czujny obywatel spowodował, iż funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę, który swym nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Na szczęście skończyło się na uszkodzeniu zaparkowanego pojazdu, w którym w chwili zdarzenia nikogo nie było.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek