komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Dodatkowa scena na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

środa, 20.3.2019 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 444
kategorie artykułu:

Gitarowy Rekord Guinnessa spełnia marzenia tysięcy gitarzystów! 1 maja, podczas corocznego święta gitary, na wrocławskim Rynku stanie dodatkowa scena, na której zagrane zostaną Gitarowe Przeboje Wszech Czasów wybrane w plebiscycie radiosłuchaczy i gitarzystów.

Warto już teraz zaplanować majówkę w stolicy Dolnego Śląska i poczuć niepowtarzalny klimat gitarowego święta. Zwłaszcza, że muzyki na Gitarowym Rekordzie Guinnessa będzie w tym roku dwa razy więcej! Wszystko za sprawą dodatkowej sceny, która stanie na wrocławskim Rynku i zainauguruje coroczne święto gitary. Od wczesnych godzin porannych, 1 maja, wybrzmiewać na niej będą gitarowe przeboje wszech czasów wybrane przez słuchaczy Antyradia i gitarzystów w specjalnym plebiscycie.

- Zagramy to, co najlepsze w historii muzyki gitarowej, ale nie zabraknie też współczesnych hitów – mówi Leszek Cichoński, szef Gitarowego Rekordu Guinnessa. Gościnnie wystąpią m.in. Janusz Yanina Iwański - znany ze współpracy z zespołem Maanam, Jacek Krzaklewski - gitarzysta zespołu Perfect, Marek Pająk związany z grupami Vader i Esqarial i inne gitarowe sławy. Szansę na pojawienie się na drugiej scenie otrzymają także uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa. Więcej informacji już niebawem. 

Czas stroić gitary! 

Największe wydarzenie gitarowe w Europie, którego szefem i pomysłodawcą jest Leszek Cichoński, w zeszłym roku zgromadziło 7411 fanów gitar, co pozwoliło poprawić poprzedni rekord. Żeby dołączyć do grona „Rekordzistów”, wystarczy nauczyć się pięciu podstawowych akordów (C G D A E) niezbędnych do zagrania "Hey Joe" Jimiego Hendrixa  i zgłosić się 1 maja na wrocławskim Rynku z dowolną gitarą lub innym instrumentem strunowym jak ukulele, mandolina, banjo czy bałałajka. Nieodłącznym elementem Gitarowego Rekordu Guinnessa jest jego „after-party” na malowniczej Pergoli przy Hali Stulecia, gdzie w ramach największego wrocławskiego festiwalu 3-Majówka odbywają się koncerty gwiazd. W dniach 1-3 maja zagrają tam m.in. Slade, Therion, Napalm Death, Tarja Turunen, Illusion, Ørganek, Nocny Kochanek, Kult, Pidżama Porno, Kasia Nosowska, Krzysztof Zalewski, Happysad, IRA i wielu Innych.

Dużo gitarowej muzyki, znani artyści i specjalne zniżki dla gitarzystów bijących Rekord Guinnessa - tak zapowiada się coroczna najlepsza majówka w kraju!

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 09:24
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki