komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Dolnośląska Wiosna proponuje Europejską Kartę Kultury i Sportu

niedziela, 19.5.2019 17:00 , komentarze: 0 , odsłony: 730
kategorie artykułu:

Ze środków unijnych wybudowaliśmy wiele budynków, teraz nadszedł czas, by wypełnić je ludźmi - mówili podczas konferencji prasowej we Wrocławiu politycy Wiosny.

Partia Roberta Biedronia proponuje wprowadzenie Europejskiej Karty Kultury i Sportu. - Każdy z nas będzie miał na niej określoną kwotę w miesiącu do wykorzystania na usługi związane ze sportem i kulturą - tłumaczył Michał Syska, kandydat Wiosny do Parlamentu Europejskiego. 

Dzięki wprowadzeniu Karty ułatwimy dostęp do kin, teatrów, muzeów, koncertów, siłowni, basenów i innych aktywności sportowych -  mówiła Karolina Hamer, multimedalistka mistrzostw świata w pływaniu, reprezentantka Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich, która przyjechała do stolicy Dolnego Śląska wspierać kampanię Wiosny i Syski. - Z badań wynika, że czynnik finansowy jest wciąż znaczącą barierą  dla wielu ludzi w dostępie do kultury i sportu - podkreślili politycy Wiosny. 

Bon na wydatki na kulturę i sport miałby być finansowany bezpośrednio z budżetu UE.- Wprowadzenie tego rozwiązania nada Unii bardziej społeczny charakter. Rosnące poparcie dla antyeuropejskich populistów wynika z tego, że ludzie nie dostrzegają tego społecznego wymiaru. Badania fundacji GlobalLab pokazują, że takie oczekiwanie wobec UE mają także Polki i Polacy - dodał Michał Syska. Przedstawiciele Wiosny podkreślili, że Karta wzmocniłaby też finansową kondycję finansową placówek kulturalnych i ośrodków sportowych.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
środa, 1.7.2020 15:51
wtorek, 30.6.2020 21:19
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki