komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Domowe sposoby na pozbycie się najczęstszych plam z materaca

poniedziałek, 9.12.2019 10:24 , odsłony: 194
kategorie artykułu:

Mieszkając z małymi dziećmi lub zwierzętami domowymi, trzeba liczyć się z plamami, które pojawiają się na każdym kroku. Również materac 80x200 cm bywa poplamiony jedzeniem, pisakami, moczem, czy krwią. Na szczęście istnieją domowe sposoby na pozbycie się tych przykrych i uporczywych plam, które nie wymagają użycia ciężkiej chemii. Warto pamiętać o tym, że materac to przestrzeń, na której my i nasze dzieci śpimy i unikać tego typu środków. Podpowiadamy, jak pozbyć się plam przy użyciu produktów, które każda gospodyni powinna posiadać w kuchni.

Jak pozbyć się plam z krwi i moczu z materaca 80x200 cm?

Bardzo ważne jest, aby reagować zawsze jak najszybciej, kiedy tylko na naszym materacu pojawi się plama. W szczególności dotyczy to krwi, ponieważ działając automatycznie, można się jej całkowicie pozbyć przy użyciu wody. Bardzo ważne jest, aby na plamę z krwi zastosować lodowatą wodę, ponieważ ciepła tylko utrwali plamę na materacu.

 

Plam z moczu, jak również potu można się pozbyć stosując mieszankę:

 

·         płynu do mycia naczyń,

·         wody utlenionej,

·         sody oczyszczonej.

 

Najlepiej przygotować z produktów gęstą papkę i dokładnie wetrzeć ją w powstałą plamę. Następnie trzeba odczekać aż plama całkowicie wyschnie i dokładnie odkurzyć pozostałość sody oczyszczonej. Materac powinien być jak nowy.

 

Plamy z długopisów

Wielu producentów materacy, jak Godre w swojej ofercie posiada pokrowce na materace. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ taki pokrowiec doskonale chroni materac przed wszystkimi plamami. Można go również wyprać w pralce co jakiś czas i odświeżyć. Nie każdy decyduje się na zastosowanie pokrowca, więc na materacach mogą pojawiać się plamy na przykład z długopisu, którym bawią się dzieci. Taką plamę należy spryskać lakierem do włosów i od razu przetrzeć czystą szmatką. Tusz powinien zniknąć. Zachęcamy jednak, aby zdecydować się na jeden z pokrowców dostępnych na przykład na Godre.pl, aby ochronić swój materac 80x200 cm (https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-80x200-cm-do-lozka-do-spania). Jeśli na materacu śpią dzieci, wówczas pokrowiec ochroni także przed ewentualnymi plamami z moczu. Istnieje możliwość jego idealnego dopasowania do wymiarów i wysokości materaca.

 

 
wczoraj, 19 godz temu
poniedziałek, 10.8.2020 15:39
poniedziałek, 10.8.2020 09:48
piątek, 7.8.2020 00:00
czwartek, 6.8.2020 11:49
czwartek, 6.8.2020 11:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele