komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Dramat w schronisku dla psów

piątek, 7.11.2014 12:13 , komentarze: 0 , odsłony: 1252
kategorie artykułu:

Schronisko dla psów w Uciechowie od roku boryka się z problemem odciętej wody. Wszystko przez właściciela obiektu, który mimo umów zawieranych z właścicielem schroniska nie dotrzymał tych obietnic i nie odsprzedał budynku schronisku po odkupieniu go od Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. W dodatku właściciel oczekuje wyprowadzki schroniska ze swojego terenu.

Wytoczył on schronisku sprawę o opuszczenie budynku, którą wygrał, a jako że apelacja Ośrodka nie została uznana oznacza to, że musimy znaleźć nowe miejsce dla psów ze schroniska, choćby tymczasowe - mówi Robert Bienias z Ośrodka Pomocy Dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych.

Ośrodek Pomocy dla Zwierząt funkcjonował w Uciechowie od ponad 5 lat. Znalazł domy wielu psiakom. Zwierzęta są zadbane, leczone. Psiaki są socjalizowane, są organizowane dla nich szkolenia i wiele akcji adopcyjnych. Schronisko współpracuje z behawiorystą. Sprawnie koordynowany wolontariat sprawia, że psiaki znajdują domy, są wyprowadzane na spacery. Jednak decyzją sądu schronisko musi opuścić budynek, dlatego dla zwierząt, które w nim przebywają potrzebna jest pomoc.

- Apelujemy do Państwa o pomoc dla Schroniska w Uciechowie. Naszym priorytetowym celem są teraz domy stałe i tymczasowe. Chcielibyśmy nagłośnić tę sprawę, by wśród szerokiego grona społeczeństwa znaleźć schronienie i pomoc dla naszych psów. Sytuacja jest podbramkowa, więc każda pomoc jest na wagę złota - mówi Robert Bienias.

ZOBACZ PSIAKI DO ADOPCJI!

Dane kontaktowe:

tel. 510 433 322 
tel. 889 137 137 (od godz. 14) - adopcje zwierząt
e-mail: [email protected]

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
środa, 1.7.2020 15:51
wtorek, 30.6.2020 21:19
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki