komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

Drugi dzień strajku. Czy jutrzejsze egzaminy we wrocławskich szkołach się odbędą?

wtorek, 9.4.2019 15:10 , komentarze: 0 , odsłony: 422
kategorie artykułu:

Trwa drugi dzień strajku nauczycieli, nadal nie ma porozumienie z rządem. Mimo, iż na dzisiaj zaplanowano kolejne spotkanie przedstawicieli ZNP ze stroną rządową, to nadal nie wiadomo jak będą przebiegały jutrzejsze egzaminy gimnazjalne. 

Według danych jakie na konferencji prasowej przedstawiła Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia, wynika że egzaminy powinny zostać na pewno przeprowadzone w 42 spośród 47 gimnazjów. Pięć placówek zgłosiło się o pomoc do kuratora. 

Dyrektorzy przygotowują sale, komisje są niemal gotowe. Pięć szkół we Wrocławiu zgłosiło się do kuratora o pomoc w przeprowadzeniu egzaminów, przede wszystkim ze względu na brak wystarczającej liczby osób do jego obsługi i zasiadających w komisjach. Mamy nadzieję, że jutro również w tych gimnazjach uda się przeprowadzić egzaminy – powiedziała Renata Granowska.

Na razie nie wiadomo o jakich szkołach konkretnie mowa. Te informacje jak dotąd zostały utajnione, aby nie stresować uczniów owych placówek. 

We wtorkowych zajęciach uczestniczyło mniej dzieci, niż dnia poprzedniego. 

Do szkół podstawowych i przedszkoli na zajęcia przyszło we wtorek 1635 dzieci, a do szkół średnich w sumie 400 uczniów – to mniej niż w poniedziałek. Widać, że coraz więcej osób korzysta z oferty miasta i kieruje się bezpośrednio do tych punktów.  Wczoraj było to blisko 1100 osób. Największą popularnością cieszyło się Zoo. Sprawnie przebiegają także zapisy u dyrektorów placówek na kolejne dni – podkreśliła Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia. – Maksymalnie dziś jesteśmy w stanie objąć opieką ponad 5,5 tys. dzieci – dodaje.

 

Wasze komentarze

sobota, 22.6.2019 12:39
1
piątek, 21.6.2019 17:15
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki