Dzieciaki zaprojektują Wrocław po swojemu!

czwartek, 9.9.2021 14:45 515 0

Ruszają zapisy do nowej edycji cyklicznego programu warsztatów architektonicznych Hali Stulecia – Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Architektury pn. „Moje miasto Wrocław”. W trakcie zajęć uczestnicy trenują i rozwijają twórcze myślenie, umiejętność pracy zespołowej oraz wrażliwość na zróżnicowane potrzeby mieszkańców i użytkowników różnych przestrzeni.

Hala Stulecia to nie tylko eventy i Fontanna Multimedialna. Od wielu lat spółka rozwija także swoją działalność edukacyjną, zwłaszcza wśród najmłodszych wrocławian. To do nich skierowane są warsztaty Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Architektury. 

– W 2006 roku Hala Stulecia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako pomnik ludzkiego i architektonicznego geniuszu. To wielki prestiż, ale również zobowiązanie do działalności informacyjnej oraz edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie architektury i urbanistyki – mówi Jakub Grudniewski, prezes Hali Stulecia. 

Warsztaty w ramach Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Architektury organizowane są od 8 lat, zawsze cieszą się dużą popularnością. Adresowane są do indywidualnych uczestników w wieku 6-11 lat (grupa młodsza) i 12-15 lat (grupa starsza). Warsztaty łączą zdobywanie wiedzy o architekturze i kształtowaniu przestrzeni z niezwykłą zabawą w projektantów. W trakcie zajęć uczestnicy rozwijają twórcze myślenie, umiejętność pracy zespołowej oraz wrażliwość na zróżnicowane potrzeby mieszkańców i użytkowników przestrzeni. Młodzi ludzie w ciekawy sposób zdobywają i poszerzają wiedzę teoretyczną, jak również samodzielnie wykonują modele oraz makiety architektoniczne. 

– Każdy cykl warsztatów Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Architektury jest opracowywany przez nasze doświadczone edukatorki i poświęcony innemu tematowi przewodniemu. Tym razem młodzi adepci architektury wezmą na warsztat Wrocław i jego budowle. Wspólnie odkryją, czym właściwie jest wrocławska miejska tkanka, by finalnie wybudować makietę naszego miasta – mówi Jakub Grudniewski. 

Moje miasto Wrocław
Cały cykl warsztatów zakłada zgłębienie procesu zmian przestrzeni miejskich na przykładzie Wrocławia i zapoznanie się z długą i barwną, a czasami nieco skomplikowaną historią miasta. Uczestnicy dowiedzą się, jakie wynalazki doprowadziły do rozwoju Wrocławia oraz porównają, z jakich elementów nasze miasto składało się w przeszłości i jakie składniki tworzą je obecnie. Pracując w zespołach projektowych, zbudują miniatury różnych konstrukcji, a nawet fragmenty dzielnic Wrocławia.

Nowe technologie i ekologia
Dziecięce i Młodzieżowe Studio Architektury to nie tylko architektura i urbanistyka. – Stawiamy na nowe technologie i ekologię, bez których nie można myśleć na poważnie o projektowaniu miasta i komforcie jego mieszkańców. Programowanie ozobotów, wykorzystanie druku 3D i gogli z wirtualną rzeczywistością to tylko część narzędzi, którymi wspieramy program warsztatów - mówi Anna Worsztynowicz, dyrektor PR i Marketingu Hali Stulecia. – W trakcie warsztatów przemycamy wątki ekologiczne, zarówno w skali mikro, jak i makro. Najmłodsi wrocławianie już teraz dzięki swoim wyborom mogą wspierać środowisko. Wiemy, że każdy wielki architekt był kiedyś dzieckiem. Kto wie, co w przyszłości stworzą uczestnicy naszych warsztatów. Być może to oni w niedalekiej przyszłości będą projektować nowoczesne, zielone i inteligentne miasta.

Zapisy na warsztaty
Warsztaty będą odbywać się od 2 października do 4 grudnia, w każdą sobotę, w godzinach:
11:00 – 13:00 (dzieci 6-11 lat)
13:30 – 16:30 (młodzież 12-15 lat)
Kontakt: Visitor Centre tel: 71 347 50 55, +48 511 146 221, email: edukacja@halastulecia.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)