komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Dziś rusza konferencja AIR Wro Talks 4.0

czwartek, 28.3.2019 07:35 , komentarze: 0 , odsłony: 797
kategorie artykułu:

Debaty z udziałem ekspertów z Polski i zagranicy, wykład prof. Klausa Bachmanna, spotkania warsztatowe oraz przygotowane specjalnie na tę okazję wydarzenia artystyczne – w czwartek, 28 marca w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) rozpocznie się czwarta edycja konferencji AIR Wro Talks. Dwudniowe spotkanie będzie okazją do rozmowy o problemach i wyzwaniach stojących przed kulturą w XXI wieku. 

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są „granice” – pojęcie to stanowi punkt wyjścia do refleksji nad kondycją i codziennymi praktykami środowisk twórczych oraz przyszłością ich współpracy w Europie. Konferencję zainauguruje prof. Klaus Bachmann (SWPS Uniwersytet Hunanistycznospołeczny), który swój wykład poświęci tematowi migracji. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). 

W programie znalazły się także panele dyskusyjne, które będą okazją do wymiany doświadczeń z przedstawicielami polskich i europejskich organizacji i instytucji kultury. Podczas dyskusji „Kto promuje Grenlandię?” poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy w XXI wieku wciąż jest miejsce na promocję kultury definiowaną przez oficjalnie wyznaczone granice. Drugiego dnia konferencji zaproszeni eksperci (m.in. Bartosz Skrzyński – rzecznik ds. osób niepełnosprawnych UM Wrocławia oraz Agata Etmanowicz z Fundacji Impact) omówią dobre praktyki umożliwiające osobom o różnym stopniu niepełnosprawności pełne uczestnictwo w projektach kulturalnych. Z kolei podczas spotkania z  Julie Ward – posłanką do Parlamentu Europejskiego, Paulem Hobsonem z Modern Art Oxford oraz Chrisem Baldwinem – reżyserem i jednym z kuratorów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, porozmawiamy o znaczeniu Brexitu dla Europy oraz wpływie, jaki może mieć na międzynarodową współpracę kulturalną. 

W piątkowe przedpołudnie uczestnicy konferencji będą też mogli zapoznać się z działaniami Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, Goethe-Institut w Brukseli, Creative Europe Desk Polska oraz Instytutu Adama Mickiewicza – organizacji i instytucji, które udzielają wsparcia finansowego osobom pragnącym zrealizować projekty za granicą lub we współpracy z zagranicznymi partnerami. 

Scena artystyczna

AIR Wro Talks 4.0 to jednak nie tylko rozmowy. Pierwszego dnia konferencji, o godzinie 20:15 w Barbarze, rozpocznie się koncert Piotra Damasiewicza. Muzyk przedstawi specjalnie skomponowany na tę okazję utwór na trąbkę i fortepian. Wydarzeniem zamykającym konferencję będzie z kolei otwarcie wystawy „Gatunki Wędrowne” Dominiki Kulczyńskiej. To podsumowanie kolejnego etapu pracy wrocławskiej artystki i projektantki z tematyką migracji, granic i przemieszczania się. Wernisaż odbędzie się o godzinie 20:00 w Galerii Sztuki Tętno (Jatki 12-13).

Konferencję AIR Wro Talks 4.0 organizuje Strefa Kultury Wrocław. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, rejestracja została zakończona. Pełny program: www.airwrotalks.conrego.com

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele