komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Europa na Widelcu 2017

sobota, 20.5.2017 09:05 , komentarze: 0 , odsłony: 27020
kategorie artykułu:

9 edycja festiwalu Europa na Widelcu odbędzie się między 31 maja 2017 a 4 czerwca. Jak zwykle czeka mnóstwo atrakcji kulinarnych i nie tylko. Festiwal rozpocznie tradycyjny jarmark produktów regionalnych, który przypomni, jak smakują lokalne produkty. Jarmark będzie trwał przez cały festiwal.

Pierwszego dnia festiwalu coś dla siebie znajdą także dzieci. Specjalnie dla nich między 31 maja a 3 czerwca zaplanowano Maraton Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieciaki wezmą udział w warsztatach kulinarnych i muzycznych oraz spotkają się z autorami książek kulinarnych dla najmłodszych. Główną atrakcją cyklu będzie wydarzenie o tajemniczej nazwie – Nocny Smak Biblioteki, pod którą kryje się noc spędzona w bibliotece i smaczne przekąski na kolację i śniadanie.

Czym byłaby Europa na Widelcu bez Targów Książek Kulinarnych. Od czwartku do soboty o swoich doświadczeniach w kuchni opowiedzą autorzy – Robert Makłowicz, Hanna i Paweł Lisowie, Paweł Suwała i Aleksander Baron.

2 czerwca kino Nowe Horyzonty zaprosi prawdziwych smakoszy dobrego filmu na Przegląd Filmów Kulinarnych, podczas którego zobaczymy m.in. “Naturę, kobiety i wino", “Charliego i fabrykę czekolady" oraz “Głód mięsa".

Nie zabraknie także okazji do wzniesienia wspólnego toastu podczas Festiwalu Food Trucków i Zacnego Piwa w Browarze Mieszczańskim w sobotę i niedzielę.

Gwoździem programu będzie jednak jak co roku sobotnia huczna biesiada na wrocławskim rynku z dobrą muzyką w tle. Na wrocławian i turystów będą czekały potrawy z 18 różnych krajów Europy.

Wydarzenia festiwalowe na wrocławskim Rynku

31 maja–4 czerwca (środa – niedziela)
Jarmark produktów regionalnych

1–3 czerwca (czwartek – sobota)
Targi Książek Kulinarnych

3 czerwca (sobota)
Biesiada europejska na wrocławskim Rynku


Wydarzenia festiwalowe poza Rynkiem:

31 maja–3 czerwca (środa – sobota)
Maraton Miejskiej Biblioteki Publicznej

2 czerwca (piątek)
Przegląd Filmów Kulinarnych w kinie Nowe Horyzonty

3–4 czerwca (niedziela)
Festiwal Food Trucków i Zacnego Piwa w Browarze Mieszczańskim

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 14:55
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele