komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 20 czerwca 2019

Diny, Bogny

Festiwal Dramatu STREFY KONTAKTU. Czytania

środa, 7.6.2017 13:45 , komentarze: 0 , odsłony: 1855
kategorie artykułu:

W dniach od 2 do 4 czerwca Wrocławski Teatr Współczesny zorganizował Festiwal Dramatu STREFY KONTAKTU. Czytania. Najnowsze polskie sztuki po raz pierwszy przed publicznością! Inscenizowane czytania pięciu spośród trzydziestu tekstów przysłanych na II Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU. O świecie, który nas osacza. Od ironicznych PRADZIADÓW Kuczoka po intymne i tajemnicze ALBO UMRZEĆ Tulli. A także: zapierający dech w piersiach DOPPELGANGER Szwarc w wykonaniu Adama Ferencego, KRYSZTAŁOWY PAŁAC Jakimiak – o tym, co można sobie jeszcze kupić i po co, NIE MA Prześlugi – miejskie wyobrażenia o wiejskim życiu.
Tegoroczne CZYTANIA realizowane były nie tylko we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Poszczególne teksty na zamówienie WTW przygotowały teatry z Legnicy, Opola i Wałbrzycha. Reżyseria: Anna Augustynowicz, Paweł Kamza, Sebastian Majewski, Kamila Michalak i Jacek Poniedziałek.
Festiwal otworzył spektakl dyplomowy studentów wrocławskiej PWST – POCZEKALNIA SZEŚĆ-DWA-ZERO Marty Guśniowskiej – w reżyserii Marka Fiedora.

 

foto: BTW photographers Maziarz Rajter

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
wtorek, 18.6.2019 09:06
wtorek, 11.6.2019 14:00
wtorek, 11.6.2019 09:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki