komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Festiwal podróżniczy Wachlarz w KNH

środa, 12.6.2019 15:30 , komentarze: 0 , odsłony: 562
kategorie artykułu:

15 czerwca 2019 r. w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Wachlarz, jednego z największych w Polsce spotkań podróżników, reporterów, fotografów i ludzi ciekawych świata. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Wolność” rozumiana jako możliwość działania, dokonywania wyborów, posługiwania się słowem, obrazem, dźwiękiem, wyrażania swoich poglądów, niezależność, swoboda –  w podróży, sporcie, sztuce, życiu. 

Na festiwalu wystąpią m.in. alpinista i himalaista Krzysztof Wielicki, dziennikarz i fotograf Piotr Trybalski, znawczyni kultur rdzennych Renata Sabela, autor podróżujący Tomasz Owsiany, współautor bloga Gdziewyjechac.pl Marcin Nowak, reżyserka, alpinistka i mama Eliza Kubarska, fotoreporterka Magdalena Konik, podróżujący na wózku inwalidzkim Michał Woroch, prawniczka i podróżniczka Natalia Mileszyk. Wszyscy prelegenci zaprezentują 18-minutowy format prezentacji, który jest unikalny dla wydarzenia – mówcy przygotowują ją specjalnie na festiwal.

Wolność to trudny i wymagający temat. Jest w samym sercu podróżowania. W naszych decyzjach o tym, gdzie się udamy, z kim porozmawiamy, jak spędzimy czas. Ale to też szacunek, otwartość czy odmienność – mówi Jakub Górnicki, współorganizator wydarzenia. 

Podczas festiwalu 16 prelegentów przybliży, czym jest dla nich „Wolność” i dlaczego jest taka ważna.  Piotr Trybalski opowie, co oznacza na Kubie, Karolina Sulej – w Stanach Zjednoczonych, Karolina Bednarz – w Japonii, a Tomasz Owsiany – w Gujanie Francuskiej. O tym, czy mapy faktycznie dają nam wolność powie Marcin Nowak, Łukasz Supergan przedstawi z kolei wolności z punktu widzenia specjalisty od wypraw długodystansowych. Renata Koper opowie o wolności kobiet w różnych kulturach, a Magdalena Konik – o wolności w fotografii podróżniczej, Krzysztof Wielicki – o wolności w najwyższych górach, a Eliza Kubarska, alpinistka i reżyserka filmu „K2. Dotknąć nieba”, o wolności z punktu widzenia rodzica i dziecka.

- Zapraszamy na Festiwal Wachlarz, aby wysłuchać na nim pięknych opowieści o WOLNOŚCI przygotowanych specjalnie na to wydarzenie. Każda edycja festiwalu ma swój temat przewodni, który skłania do refleksji, pokazuje różne punkty podróżniczego widzenia i przeróżne sposoby postrzegania świata. Tak będzie i tym razem – mówi Anna Górnicka, współorganizatorka. – Dlaczego patrzymy naszymi kalkami na inne kultury? Gdzie kończy się moja wolność, a zaczyna wolność innej osoby? Co daje ludziom wolność? To tylko wybrane pytania, które pojawią się na Wachlarzu. 

Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona – bilety dostępne są na stronie: TUTAJ.

Partnerem wydarzenia są Żywiec Zdrój, Miasto Wrocław i Kino Nowe Horyzonty.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
środa, 1.7.2020 15:51
wtorek, 30.6.2020 21:19
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele