komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

Festiwal Reżyserii Filmowej przeniesiony ze Świdnicy do Jeleniej Góry

czwartek, 19.2.2015 11:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1497
kategorie artykułu:

7 stycznia podjęta została decyzja, że po siedmiu latach organizowany w Świdnicy Festiwal Reżyserii Filmowej zniknie z kulturalnej mapy miasta. Likwidacja imprezy nie spotkała się z aprobatą mieszkańców. Już w czasie kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Beata Moskal-Słaniewska zapowiadała likwidację festiwalu nazywając go jedynie przeglądem za grube pieniądze. 

Dziś wiadomo już, że sztandarową świdnicką imprezę przejęła Jelenia Góra. Festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 11 czerwca.

Twarzą festiwalu będzie wybitna aktorka Beata Tyszkiewicz, która swoje pierwsze, dziecięce kroki w zawodzie aktora stawiała na scenie Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. W tej edycji będzie aż 10 filmów konkursowych, a nagrodę za całokształt twórczości odbierze Janusz Majewski. Wiemy już także, że galę otwarcia poprowadzi Artur Żmiejwski oraz Sonia Bohosiewicz. Wybrałem Jelenią Górę ze względu na jej położenie na Dolnym Śląsku i bliskość do Świdnicy. Dochodzą do mnie głosy, że również ci mieszkańcy będą chcieli przyjechać do Jeleniej Góry. Cały festiwal uzupełniamy o warsztaty reżyserskie. Nagrodą dla najlepszej osoby będzie dzień na planie zdjęciowym jednego z bardzo popularnych seriali jako asystent reżysera. Pierwsza edycja w nowym miejscu będzie na pewno trudna, ale myślę, że wszystko idzie ku dobremu - mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor i pomysłodawca Festiwalu Reżyserii Filmowej.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 24.6.2019 08:55
czwartek, 20.6.2019 13:30
wtorek, 18.6.2019 09:06
wtorek, 11.6.2019 14:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork