komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Festiwal Wody 2.0 już w tę sobotę we Wrocławiu!

środa, 1.7.2020 14:16 , komentarze: 0 , odsłony: 400
kategorie artykułu:

Ekologiczne, smaczne gotowanie ze zwyciężczynią programu MasterChef Junior – Julką Cymbaluk czy gra miejska „Zatrzymaj Przeciek” to atrakcje tegorocznego Festiwalu Wody, na który Hydropolis zaprasza już 4 lipca 2020 r.

W programie drugiej edycji Festiwalu Wody znalazło się m.in. gotowanie z Julką Cymbaluk i jej rodziną. Zwyciężczyni programu MasterChef Junior wspólnie z uczestnikami przygotuje zdrowe i ekologiczne posiłki, szanując każdą kroplę wody. Młodej kucharce towarzyszyć będzie jej babcia, która pokaże jak mądrze wykorzystywać jedzenie, by nic się nie marnowało. Wielopokoleniowe gotowanie w godz. 10.00-12.00 będzie możliwe dla gości, którzy kupią bilet wstępu do Hydropolis.

– Kształtowanie pozytywnych nawyków, promowanie ekologicznego stylu życia i dzielenie się wiedzą o wodzie to główne idee naszego Festiwalu Wody. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji wydarzenia ponownie zapraszamy do siebie mieszkańców i zachęcamy ich do wspólnej zabawy. Spotkamy się w niełatwym czasie, ale zrobimy wszystko, by goście czuli się u nas bezpiecznie i mogli choć na chwilę odetchnąć – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK.

Na świecie stale zmniejszają się zasoby wody. Dzieje się tak zarówno przez zmiany klimatyczne, jak i działalność człowieka. Z myślą o gościach Festiwalu przygotowaliśmy grę miejską „Zatrzymaj Przeciek”. Jej uczestnicy dowiedzą się, co robić, by woda nie przeciekała nam przez palce. Będzie to fantastyczna, ale też bezpieczna przygoda zaplanowana przy zachowaniu wszelkich zasad reżimu sanitarnego, zgodnie z którymi weźmie w niej udział maksymalnie 150 osób. Zabawa rozpocznie się o godz. 15.00 i zakończy ok. godz. 19.00 wręczeniem ekologicznych nagród dla jej uczestników.

– Wiemy, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. Dlatego już w tę sobotę na Festiwalu pojawią się przybysze z przyszłości, dzięki którym zmierzymy się z wyzwaniami uświadamiającymi, jak wiele wody możemy zaoszczędzić, żyjąc świadomie. W trakcie gry miejskiej na jej uczestników będą czekać zagadki logiczne i zadania wymagające refleksu czy zmysłu obserwacji. Będzie kolorowo i różnorodnie – zaznacza Wiola Samborska, menedżerka Hydropolis.

Żeby wziąć udział w zabawie, wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 6 osób), w której jest przynajmniej jedna osoba pełnoletnia, a następnie przesłać zgłoszenie zawierające imiona, nazwiska i wiek uczestników e-mailem na adres: [email protected]. Zgłoszenia są przyjmowane do 3 lipca 2020 r. do godziny 16.00.

W trakcie Festiwalu nie zabraknie oczywiście produkowanej przez MPWiK kranówki, która jest zdrowa i pełna minerałów. Nic nie ugasi pragnienia lepiej niż woda z dodatkiem orzeźwiającego ogórka, soczystej cytryny czy świeżej mięty.

Festiwal Wody  już w najbliższą sobotę (4 lipca 2020 r.) od godz. 9.00. Zakończenie zabawy planowane jest o godz. 20.00. Ze względu na bezpieczeństwo gości i reżim sanitarny na terenie Hydropolis może przebywać 150 osób.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
poniedziałek, 10.8.2020 15:39
poniedziałek, 10.8.2020 09:48
piątek, 7.8.2020 00:00
czwartek, 6.8.2020 11:49
czwartek, 6.8.2020 11:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele