komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 25 czerwca 2019

Lucji, Wilhelma

Finał olimpiady ZUS - Dolnośląski Zgorzelec na podium

poniedziałek, 29.4.2019 11:38 , komentarze: 0 , odsłony: 136
kategorie artykułu:

Dwie szkoły z Dolnego Śląska startowały w finale w finale olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczniowie ze Zgorzelca byli zaledwie o krok od zwycięstwa: Damian Jaśkiewicz, Dominik Baziuk i Piotr Mazur to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu, którzy stanęli na II miejscu na podium.

W Warszawie spotkało się 16 trzyosobowych drużyn z Polski. Były to drużyny, które najlepiej poradziły sobie w etapie szkolnym i wojewódzkim olimpiady. 

Województwo dolnośląskie reprezentowały aż dwa nasze zespoły. Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu (Dominik, Damian i Piotr) oraz przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej Curie w Bogatyni (Oktawian, Mateusz i Wiktoria). Finał składał się z trzech rund. W każdej rundzie po dziesięć pytań wielokrotnego wyboru. Liczyły się przede wszystkim prawidłowe odpowiedzi, ale też czas ich udzielenia. 

- Każda drużyna miała tylko minutę, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Zwykle odpowiedź zajmowała drużynom zaledwie kilka sekund, bo na tym poziomie rywalizacji spotykają się już, bowiem sami najlepsi – mówi Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Drużyna z Bogatyni walczyła bardzo dzielnie. Niestety jeden błąd w pierwszej rundzie uniemożliwił dalszą rywalizację. Do drugiej rundy przeszło już tylko osiem drużyn, wśród nich Zgorzelec - dodaje. 

Kolejne dziesięć pytań i zostały już tylko cztery drużyny, wśród nich oczywiście chłopcy ze Zgorzelca. Przerwa, długie oczekiwania i towarzyszące nam emocje i wreszcie ogłoszenie wyników. Dominik, Damian i Piotr z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich zajęli ostatecznie drugie miejsce. Zdobyli 28 punktów na 30 możliwych. Drużyny z miejsca czwartego, trzeciego i drugiego zdobyły tą samą liczbę punktów. O zajmowanych miejscach zdecydowały sekundy. Wszyscy finaliści otrzymali upominki i przyrzeczenia indeksów wybranych uczelni. 

Uczniowie z pierwszej czwórki dodatkowo otrzymali cenne nagrody rzeczowe dla siebie i dla szkoły oraz przyrzeczenia indeksów od kolejnych uczelni w kraju. Następna przygoda z Lekcjami z ZUS i z olimpiadą rozpocznie się po wakacjach. Finalistom gratulujemy wiedzy. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
poniedziałek, 24.6.2019 08:55
sobota, 22.6.2019 13:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork