Galeria Dominikańska wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem

środa, 29.4.2020 15:16 869 0

Galeria Dominikańska włącza się w pomoc dla Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu w walce z pandemią COVID19. W ramach akcji centrum handlowe przekazało wrocławskiej placówce służby zdrowia niezbędne środki ochrony dla personelu medycznego oraz pacjentów. Dnia 28 kwietnia do szpitala trafiły maseczki chirurgiczne, przyłbice i płyn dezynfekujący. 

W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem, od marca Polacy stosują się do wielu ograniczeń m.in. w przemieszczaniu się oraz zaleceń mających na celu ograniczyć przyrost infekcji w naszym kraju. Na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem są lekarze, pielęgniarki, ratownicy oraz inni pracownicy medyczni, którzy codziennie narażają własne życie i zdrowie, niosąc pomoc osobom chorym. 

W lokalną pomoc medykom zaangażowała się Galeria Dominikańska, przekazując na rzecz Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu niezbędne środki ochrony osobistej. Należą do nich: przyłbice, maseczki chirurgiczne i płyn do dezynfekcji.

- Sytuacja epidemiologiczna to wyzwanie, któremu musimy stawić czoła. Dzisiaj w szczególnie trudnej sytuacji znalazły się szpitale, które borykają się z licznymi problemami i niedoborami m.in. środków ochrony i dezynfekcji. Dlatego też Galeria Dominikańska, w akcie solidarności ze swoją społecznością lokalną, postanowiła włączyć się w pomoc dla służby zdrowia, wyposażając dolnośląską placówkę w niezbędne produkty i zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów - mówi Ewa Hiller, dyrektor Galerii Dominikańskiej. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)