komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Gdzie na długi weekend czerwcowy na Dolnym Śląsku?

środa, 12.6.2019 20:00 , komentarze: 0 , odsłony: 842
kategorie artykułu:

Nie ma lepszego sposobu na spędzenie długiego weekendu czerwcowego niż udział w inspirujących wydarzeniach, w otoczeniu przyrody albo tętniącego życiem miejskiego krajobrazu. Sprawdźcie listę najciekawszych wydarzeń odbywających się na terenie Dolnego Śląsku, w których weźmiecie udział za darmo!

 1. Bioweekend w Hotelu Dębowym Biowellness & SPA (22-23 czerwca)

Wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych zdrowym trybem życia, które odbędzie się na terenie historycznego parku Hotelu Dębowego. Będzie okazją do poznania tajników zdrowiem, ekologią stylu życia i zdrową dietą. Bioweekend to m.in. inspirujące wykłady i warsztaty, biojarmark, relaks w wielokrotnie nagradzanym SPA i zajęcia dla najmłodszych. Tajniki wegetariańskiej kuchni zdradzi Katarzyna Gubała, propagatorka zdrowego żywienia, która specjalizuje się w kuchni roślinnej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, takich jak relaksujący koncert mis i gongów czy spotkania dotyczące świadomej pielęgnacji. Uczestnicy będą mogli nawet stworzyć swój własny las w słoiku. Idealna opcja dla wszystkich, którzy chcą chociaż przez chwilę odpocząć od miejskiego krajobrazu. 

Wstęp wolny. Na wybrane warsztaty i wykłady obowiązują zapisy.

 

2. Gastro Miasto 2019 na Placu Społecznym we Wrocławiu (21-23 czerwca)

Restauracyjne koncepty w streefoodowym wydaniu w tym roku połączyły siły z Impartem, przenosząc się z Browaru Mieszczańskiego jeszcze bliżej serca miasta, na Plan Społeczny. Wśród wystawców znalazły się dobrze znane, wrocławskie marki, takie jak KRASNOLÓD, PANCZO, Yemsetu czy Seafood Bar&Market. Pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego foodie!

Wstęp wolny.

3. Spacery z przewodnikiem po artystycznym Nadodrzu (22 czerwca)

Nadodrzańskie, artystyczne podwórka przywodzą na myśl berliński Kreuzberg, jedną z najbardziej charakterystycznych dzielnic Europy. Nie dziwi więc, że Biuro Promocji Miasta i Turystyki oraz Fundacja Dom Pokoju zorganizowały cykl spacerów, prezentujących właśnie tę część Wrocławia z nowej, oryginalnej perspektywy. Podczas spaceru uczestnicy dowiedzą się, w jakich miejscach były kręcone sceny do kultowych, polskich filmów, takich jak “Pętla” Wojciecha Jerzego Hasa. Co łączy Nadodrze z manifestem artystycznym duńskiej awangardowej grupy twórców filmowych Dogma 95 oraz ze Zbigniewem Cybulskim? O tych niecodziennych powiązaniach dowiedzą się uczestnicy artystycznej wycieczki po jednej z najbardziej intrygujących dzielnic miasta.

Wstęp wolny. 

4. Rodzinny plac zabaw przy Centrum Historii Zajezdnia (21-23 czerwca)

A gdyby tak zabrać swoje pociechy na największy, miejski plac zabaw? Wrocławskie Centrum Historii Zajezdnia przygotowało niezwykłe wydarzenie, dedykowane rodzinom z dziećmi. W programie angażujące gry i zabawy z animatorami, które będą odbywać się od południa aż do godziny 18:00. To idealna okazja na chwilę odpoczynku dla rodziców, dla których organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, takich jak plenerowy pokaz filmu “Nóż w wodzie” Romana Polańskiego. Wymarzone, miejskie kolonie!

Wstęp wolny.

5. XII Festiwal Wysokich Temperatur – SZTUKA PEŁNA OGNIA (21-23 czerwca)

Festiwal Wysokich Temperatur jest jedyną w Polsce otwartą imprezą artystyczną, podczas której artyści z całego świata dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi pasjonatami "sztuki na gorąco", pokazując publiczności swoją pracę od kuchni. Podczas Festiwalu dochodzi do integracji różnych dyscyplin artystycznych, które mają wspólny mianownik – wysoką temperaturę. Wydarzenie odbędzie się w pracowniach i ogrodzie Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Co roku w warsztatach, pokazach, wykładach i konkursach w ramach wydarzenia bierze udział kilka tysięcy osób. 

Wstęp wolny.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
środa, 1.7.2020 15:51
wtorek, 30.6.2020 21:19
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele