komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Giancarlo Guerrero dyrektorem artystycznym NFM

poniedziałek, 12.6.2017 10:39 , komentarze: 0 , odsłony: 675
kategorie artykułu:

Maestro Giancarlo Guerrero będzie nowym dyrektorem artystycznym NFM Filharmonii Wrocławskiej.

Giancarlo Guerrero wrocławskich filharmoników poznał jesienią ubiegłego roku, poprowadził koncert w Narodowym Forum Muzyki. - Byłem pod wrażeniem poziomu wirtuozerii muzyków. Orkiestra brzmiała fantastycznie - mówił, podczas piątkowej prezentacji. - To przywilej, że mogę zostać częścią tej instytucji i będę mógł współpracować z takim zespołem.

48-letni artysta pochodzi z Nikaragui, jeszcze kiedy był dzieckiem jego rodzina przeprowadziła się do Kostaryki. Od wielu lat jako dyrygent i kierownik muzyczny jest związany z orkiestrami symfonicznymi w Stanach Zjednoczonych, od 2009 r. jest dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfonicznej w Nasville, współpracował także z orkiestrami w Europie.

Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki: - Wierzę, że współpraca z maestro Giancarlo Guerrero to będzie kolejny impuls dla rozwoju naszego zespołu. A dla Giancarlo Guerrero będzie miał możliwość spełnienia swoich marzeń artystycznych.

Opowiadając o planach nowy dyrektor artystyczny NFM Filharmonii Wrocławskiej długo chwalił i zespół, i salę koncertową. - Chciałbym, aby koncert był wydarzeniem, które przyciągnie widzów. Biorę pod uwagę nagranie płyty i tournée z wrocławskim zespołem. To doskonali artyści, mogą pełnić rolę ambasadorów Wrocławia - mówi maestro Guerrero.

W repertuarze będzie dużo utworów polskich kompozytorów. Szczególną uwagę nowy szef artystyczny NFM Filharmonii Wrocławskiej chce zwrócić na nową muzykę. Jednak podkreślał, że to nie jest wyraz braku uznania dla klasyki i dawnych mistrzów.  - Mozart, czy Beethoven z perspektywy swoich czasów też tworzyli nową muzykę. My dzisiaj musimy prezentować współczesnych artystów – zapowiadał maestro Giancarlo Guerrero.

Pierwszy koncert orkiestry pod dyrekcją nowego dyrektora artystycznego NFM Filharmonii Wrocławskiej zaplanowano na grudzień 2017 roku.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

wczoraj, 12 godz temu
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele