komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Gigantyczny dźwig układa elementy nowego wiaduktu

czwartek, 22.10.2020 09:10 , komentarze: 0 , odsłony: 906
kategorie artykułu:

Udźwignie 500 ton, a jego stabilizacja trwała 10 godzin. Potężny dźwig montuje kolejne fragmenty konstrukcji wiaduktu nad trasą kolejową i ul. Robotniczą. Przeprawa powstaje w ramach budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór.

Widok jest naprawdę imponujący. Gigantyczny dźwig potrzebował aż 165 ton balastu, aby zachować stabilność. Obciążenie przyjechało na budowę na ośmiu samochodach. Teraz z jego pomocą wykonawca montuje kolejne, długie nawet na 25 metrów dźwigary wiaduktu. Widać już kształt nowej przeprawy. Robotnicy zamontowali już ponad 100 metrów imponującej konstrukcji. Cały obiekt będzie miał 160 metrów długości i przejadą po nim bezkolizyjnie tramwaje oraz autobusy. Koszt jego budowy to blisko 40 milionów złotych.

Wiadukt nad ul. Strzegomską i Robotniczą to jeden z dwóch kluczowych obiektów na tej trasie. Drugi to wiadukt przy ul. Smoleckiej, którym poza autobusami i tramwajami będą mogli poruszać się także rowerzyści.

Trasa Autobusowo - Tramwajowa łącząca plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem ma powstać do 2023 roku. To największa inwestycja komunikacyjna we Wrocławiu po II Wojnie Światowej. Mieszkańcy skorzystają z 15 par przystanków, a całkowita długość TAT to 7 km.


źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 10:01
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele