komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 5 sierpnia 2020

Oswalda, Marii

Golf jest dla każdego! Rusza święto golfa we Wrocławiu

niedziela, 12.7.2020 12:10 , komentarze: 0 , odsłony: 175
kategorie artykułu:

„Golf jest dla każdego” – pod takim hasłem 18 lipca, odbędzie się impreza, której celem jest popularyzacja tego sportu wśród mieszkańców Wrocławia i okolic. Organizatorzy zapraszają do Kopalni Strefy Wakacji w podwrocławskich Paniowicach. Na uczestników czeka m.in nauka gry w golfa, konkursy z nagrodami, pokazy i turnieje. Zajęcia poprowadzą najlepsi polscy golfiści: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Jerzy Dudek i Mateusz Czerkawski.

Kopalnia Strefa Wakacji to kompleks rekreacyjny zbudowany wokół akwenu mieszczącego się na terenie dawnej żwirowni w Paniowicach, 2 km od Wrocławia. Obiekt należy do ulubionych miejsc letniego wypoczynku mieszkańców regionu. W lipcowy weekend, oprócz plażowania, będą mogli dodatkowo zapoznać się z zasadami gry w golfa, który – jak przekonują organizatorzy – wcale nie jest sportem dla snobów.

- Nasz obiekt co weekend odwiedza kilka tysięcy osób. Postanowiliśmy więc wykorzystać ten potencjał, by pokazać naszym gościom, jak ciekawym sportem jest golf - mówi Paweł Eilmes, prezes zarządu Kopalni Strefa Wakacji. - Naszym celem jest przełamanie stereotypów związanych z tą dyscypliną, pokazanie, że nie wymaga ani specjalnego przygotowania, ani wyjątkowych warunków zewnętrznych. Zaprezentujemy grę w golfa na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego jako aktywność widowiskową, ciekawą, niedrogą oraz dostępną dla niemal każdego, niezależnie od wieku, płci i statusu materialnego – dodaje.

Organizatorzy wydarzenia „Golf jest dla każdego” przygotowali dzień pełen atrakcji: od nauki gry dla dorosłych, dla dzieci, przez minigolfa dla najmłodszych, turniej footgolfa, konkursy na najbliższe i najdalsze uderzenie, celowanie do pływających po jeziorze celów, aż po turnieje krótkiej gry oraz występy ambasadorów polskiego golfa na świecie: Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego. - Zależy mi, by golf w Polsce był dostępny jak każdy inny sport, dlatego też postanowiłem wziąć udział w tej akcji. Kopalnia Strefa Wakacji to także świetne miejsce na letni relaks, więc pomysł promocji golfa w plażowej scenerii jest rewelacyjną inicjatywą” - mówi Adrian Meronk.

Adrian i Mateusz przyjadą do Kopalni, by zaprezentować nieco trickshotów, wymagających uderzeń, rozegrać konkursy, a także wziąć udział w spektakularnym Drive Bomba, czyli uderzeniami pływającymi piłkami do jeziora. - Zabawa golfem na kąpielisku, basenie czy w centrum miasta to szansa na popularyzację tego sportu, zwłaszcza wśród dzieciaków, na czym mi osobiście szczególnie zależy. Myślę, że zdecydowanie więcej osób powinno odkryć wszystko, co daje gra w golfa. Mam nadzieję, że wraz z Adrianem skutecznie zachęcimy gości Kopalni do odwiedzenia wkrótce również pola golfowego- mówi Mateusz Gradecki.

Na uczestników potyczek golfowych czekają specjalne nagrody, takie jak choćby vouchery na naukę gry, wejściówki do Kopalni czy nawet voucher na grę z jednym z ambasadorów inicjatywy. Akcję wspierają między innymi Szymon Ziółkowski, mistrz świata w rzucie młotem i złoty medalista igrzysk olimpijskich, oraz Wojtek Lajan Witczak, członek zespołu Afromental. 

Wydarzenie „Golf jest dla każdego” powstaje przy współpracy wrocławskich Klubów Toya Golf i Gradi GC. Organizatorem jest Kopalnia Strefa Wakacji, a partnerami są  Gradi Golf Club, Toya Golf, Golf 24, Emeralld,  BogiGolf, Golfix, Bridgestone Golf. Patronatem medialnym imprezę objęli: Golf Channel, Golf&Roll oraz Radio Eska.

Szczegółowy program wydarzenia: https://bit.ly/Harmonogram_Wydarzenia_GolfJestDlaKażdego 

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele