komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

„Gra o tron” powstała pod mikroskopem [ZDJĘCIA]

środa, 13.11.2019 14:56 , komentarze: 0 , odsłony: 730
kategorie artykułu:

Zima na dobre dotarła do Wrocławia. Zaskoczyła wiele osób, które podziwiały pracę rzeźbiarza, tworzącego świat „Gry o tron” w rysikach ołówków. To już ostatnia chwila na zobaczenie jego dzieł. Jedyna w swoim rodzaju wystawa trwa w Magnolia Park do 17 listopada. 

Salavat Fidai to rosyjski artysta, który wyrzeźbił bohaterów i symbole „Gry o tron” w rysikach ołówków. W sobotę (9listopada) przyjechał do Wrocławia, aby na żywo zaprezentować swój kunszt. Rzeźbiąc pod mikroskopem, stworzył w rysiku postać wilka. Jego pracy przyglądało się mnóstwo osób zafascynowanych precyzją wykonania i drobiazgowością dzieła. - Obserwatorzy byli wręcz oczarowani i pełni podziwu – mówi  Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Magnolia Park. – Dorośli i dzieci z zaciekawieniem patrzyli na mistrza, który opowiedział o swojej niezwykłej pracy i rozdał autografy – dodaje. 

Salavat Fidai to wszechstronny artysta inspirujący się światem miniatur. Malował obrazy na pestkach dyni i słonecznika, kopiował dzieła Van Gogha na pudełkach zapałek, rzeźbił w owocach i mydle.  Jak mówi, jest zakochany w tej nietypowej sztuce. Najbardziej upodobał sobie grafit. -  To bardzo delikatny materiał, który często się łamie. Ja jednak lubię wyzwania, które rozwijają i uczą cierpliwości. Czasem jedna rzeźba wymaga pracy przez kilkanaście godzin, kilka dni, a nawet tygodni ­– zauważa Salavat Fidai. - Jednak dla mnie ten proces jest jak medytacja. Uspokajam się i ćwiczę cierpliwość.

Spotkanie z rzeźbiarzem było wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Wejdź do świata Gry o tron”, która trwa w Magnolia Park trwa do 17 listopada. Prezentowani są na niej bohaterowie Pieśni lodu i ognia, tacy jak Jon Snow, Arya Stark, Tyrion Lannister i Nocny Król. Łącznie wystawa składa się z 30 mikrorzeźb, które oglądający podziwiają pod lupami. – Te niewiarygodne dzieła sztuki są atrakcją nie tylko dla fanów kultowej sagi – zachęca Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park. - Rzeźby można oglądać po raz pierwszy w Polsce, więc okazja jest wyjątkowa. Wystawa kończy się za kilka dni. Lepiej nie przegapić szansy.

Jedyna w swoim rodzaju ekspozycja miniaturowych rzeźb to jednak nie wszystko. Każdy kto odwiedza Magnolia Park w dniach 2-17 listopada, ma okazję zasiąść na Żelaznym Tronie i poczuć się jak bohater świata przedstawionego w serialu. Tron to replika w rzeczywistych rozmiarach. 

fot. Magnolia Park

 

Wejdź do świata Gry o tron

2-17 listopada

Godziny: 10.00-21.00

Magnolia Park, plac eventowy od strony ul. Legnickiej

Wrocław - ul. Legnicka 58 

Wstęp wolny

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele