Gwardia Wrocław kolejny raz niepokonana!

niedziela, 21.10.2018 13:47 1037 0

Trzy wyjazdy i trzy zwycięstwa. Imponująco rozpoczyna się sezon ligowy dla siatkarzy KS Gwardia na zapleczu PlusLigi. Nie dość, że wrocławski zespół zalicza komplet  wyjazdowych zwycięstw, to dodatkowo na rozkładzie ma solidne marki. Dwóch spadkowiczów z elity oraz aktualnego mistrza 1. Ligi mężczyzn. W Częstochowie nagroda MVP trafiła ponownie w ręce Kamila Maruszczyka.

Niezależnie od tego, w jakich składach występują obecnie pokonani rywale, dla beniaminka z Wrocławia taki początek na wyjazdach – jest palce lizać! Można również odliczać serię zwycięstw drużyny trenera Piotra Lebiody. KS Gwardia zwycięża po raz trzeci z rzędu, w każdym z przypadków po 3:1 – na terenie BBTS Bielsko-Biała, u siebie z Exact Systems Norwid Częstochowa i nad Tauron AZS – również spod Jasnej Góry.

Sobotni mecz w Częstochowie miał być kolejnym starciem na „punktowych wysokościach” między atakującymi. Najlepszy w całej lidze Michał Superlak po drugiej stronie miał godnego rywala w postaci Mateusza Piotrowskiego. Lepiej skończył siatkarz GWR, Superlak zdobył łącznie 20 punktów. Dla Piotrowskiego mecz przeciwko Gwardii na pewno do zapomnienia. Koncert zagrał za to Kamil Maruszczyk, który rozbił granicę 30 zdobytych punktów. Brawa zespołowi z Wrocławia należą się też za pracę w elemencie bloku. Gwardziści zdobyli 17 punktów w tej kategorii, najwięcej: Superlak, Maruszczyk i Olczyk – po 4.

Prawdziwy thriller oba zespoły zaserwowały kibicom w trzecim secie. Partia trwała ponad 40 minut, a skończyło się na chłodnej głowie w ostatniej akcji, na 38:36 Superlaka na prawym skrzydle. Dobrą zmianę dał Maciej Naliwajko. Kapitan drużyny wyszedł z kwadratu na dobre w drugim secie, a mecz zakończył z dorobkiem 14 punktów. Cieszą również dwie wytrzymane końcówki, a przestrogą jest set otwarcia. Prowadząc 23:21 siatkarze Gwardii nie zdobyli już w tym secie ani jednego punktu. Taka jednak bywa siatkówka.

Dzięki wygranej w tabeli siatkarze KS Gwardia przesunęli się na 4 miejsce. Tauron AZS spadł za to na 12 pozycję. W najbliższą sobotę do Wrocławia przyjedzie dziewiąty w hierarchii KPS Siedlce.

TAURON AZS CZĘSTOCHOWA – KS GWARDIA WROCŁAW 1:3 (23, -23, -36, -19)

Tauron AZS: Murek (14), Stolc (21), Siewierski (8), Piotrowski (8), Penchev (1), Borris (9), Bik (libero) oraz Macheta (libero), Rykała (12), Prokopczuk (1), Mańko, Walczak.

Gwardia: Szymeczko (7), Lubaczewski (5), Nowosielski (4), Maruszczyk (30), Olczyk (8), Superlak (20), Dzikowicz (libero) oraz Naliwajko (14), Sternik, Kaźmierczak, Lebioda (libero).