komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 27 maja 2019

Augustyna, Juliana

Gwardia Wrocław: Sylwia Szymańska nadal na czele!

czwartek, 6.12.2018 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 475
kategorie artykułu:

We wtorek 4 grudnia w siedzibie KS Gwardia odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Stowarzyszenia. Podsumowano ostatnie 2 lata działania klubu, podczas których na czele stała prezes Sylwia Szymańska. Z najważniejszych informacji – udzielono absolutorium za okres 06.06.16-04.12.2018 oraz ponownie, zaufano prezes Szymańskiej, powierzając prowadzenie KS Gwardia.


Podczas omawianych 2 lat działalności można było pochwalić się wieloma osiągnięciami sportowymi, w siatkówce, judo, boksie, a także brydżu sportowym. Każdy z obecnych prezesów sekcji miał możliwość przedstawienia podsumowania dokonań, które z pewnością stawiają wrocławski KS Gwardia na wysokiej pozycji w rankingach ogólnopolskich. Poza sukcesami, nie brakowało również gorzkich słów, kierowanych w głównej mierze pod adresem obecnych mechanizmów, w czasach trudnych, dla funkcjonowania klubu wielosekcyjnego.

- Nadal borykamy się z naszym największym problemem, dotyczącym obiektu, w którym się znajdujemy. Poruszane kwestie podczas Walnego Zgromadzenia ponad 2 lata wstecz pozostały, a co więcej, niektóre z nich, stały się rzeczywiste i bardzo niebezpieczne dla KS Gwardia – mówiła podczas swojego wystąpienia prezes Szymańska.


Spotkanie prowadzone było przez radcę prawnego mecenasa Gwidona Włodarka. Zgromadzenie było ważne ze względu na obecność odpowiedniej liczby członków (statutowo 1/3 zarejestrowanych) KS Gwardia we Wrocławiu. Warto przypomnieć, że patrząc na liczby, pod auspicjami klubu swoje zdolności sportowe rozwija 277 zawodników w 4 dyscyplinach. Co tylko pokazuje, że pomimo ograniczonych możliwości, przy Krupniczej w pełni spełniania jest funkcja szkoleniowa.

Podczas Zgromadzenia podjęto kilka istotnych decyzji. Tą najistotniejszą było jednogłośne postawienie na prezes Szymańską na kolejny okres swojej kadencji. Warto bowiem przypomnieć, że dotychczasowo zarządzająca ma za sobą jedynie 2 lata prowadzenia klubu – ze względu na wcześniejszy wybór – podczas nadzwyczajnego Zgromadzenia. Z tego też względu nie możemy mówić nawet o pełnej kadencji. Dlatego też aktualna decyzja, przedłużająca okres piastowania funkcji prezesa KS Gwardia do 2021 roku.


Podczas Walnego Zgromadzenia podjęto decyzje o likwidacji Rady Klubu. Dodatkowo zmieniono kilka punktów w statucie samego Stowarzyszenia KS Gwardia we Wrocławiu. Powołano również nową Komisję Rewizyjną, w której skład weszli: Magdalena Szczeblewska-Zielonka, Sandra Wójcik oraz Łukasz Tobys. Dodatkowo pojawiło się wyraźne, jednogłośne wsparcie, dotyczące dalszych działań, mających na celu współpracę z Agencją Mienia Wojskowego we Wrocławiu, która aktualnie zarządza budynkiem, w którym znajduje się siedziba KS Gwardia.

- Dziękuję za zaufanie ze strony członków KS Gwardia. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czekają nas bardzo trudne miesiące. Niestety, tak to w życiu bywa, że potrafi ono zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie. Wiemy jednak, że nasze 2 lata ogromnej pracy nie mogą pójść na marne. Chcemy bowiem dalej się rozwijać, najlepszym przykładem jest tu siatkówka. Dokładamy wszelkich starań, żeby przetrwać ten bardzo trudny przełom 2018 i 2019 roku. Już teraz dziękujemy za rękę z pomocą, którą dostaliśmy ze strony miasta. Nasze problemy są dostrzegane, ale nie ma co ukrywać, każda życzliwa osoba się przyda do tego, żeby pomóc nam w postawieniu kolejnego kroku w stronę normalności. Tej, którą chcemy zapewnić wszystkim, od grup młodzieżowych, poprzez seniorów – mówi po wtorkowym wyborze prezes Szymańska.

Warto odnotować, że w kwestiach finansowych, klub w latach 2016-17 wykonał wiele działań, które pokrył w dużej mierze z własnych dochodów oraz wsparcia przyjaciół oraz partnerów KS Gwardia. Dotacje celowe skierowano za to głównie na szkolenie dzieci i młodzieży oraz remont obiektu, który z roku na rok wymaga coraz większych nakładów finansowych.

Autor zdjęć: Maciej Piasecki

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
sobota, 25.5.2019 11:00
sobota, 25.5.2019 10:00
sobota, 25.5.2019 09:30
sobota, 25.5.2019 09:00
sobota, 25.5.2019 08:00
sobota, 25.5.2019 07:00
piątek, 24.5.2019 08:30
piątek, 24.5.2019 08:00
czwartek, 23.5.2019 14:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki