komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Hackathon Banku Pekao we Wrocławiu

piątek, 18.10.2019 19:18 , komentarze: 0 , odsłony: 333
kategorie artykułu:

Już w weekend 25-27 października na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się maraton programowania organizowany przez Bank Pekao S.A. Hackathon #PekaoCoders. Uczestnicy wydarzenia będą zmagać się z postawionymi przed nimi wyzwaniami: jak dane z terminali płatniczych wykorzystać na potrzeby klientów banku oraz jak w przystępny sposób je zaprezentować.

Bank Pekao zaprasza do zapisów pojedyncze osoby, ale także całe zespoły. Szuka programistów, ale nie tylko, gdyż tylko niejednorodne zespoły mogą stworzyć pomysły
z wielkim potencjałem. Na pewno w zespole przydadzą się kompetencje: w zakresie user experience (UX) i user interface (UI), ale także pasja do zajmowania się rozwojem biznesu, projektowania usług oraz marketingu. Mile widziani są również socjologowie.

Hackathon we Wrocławiu to ostatni z cyklu sześciu hackathonów eliminacyjnych organizowanych przez Bank Pekao we współpracy z uczelniami w całej Polsce. Poprzednie odbyły się w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie oraz w Łodzi. Uczestnicy maratonu, młodzi ludzie, w interdyscyplinarnych zespołach, pod czujnym okiem grupy mentorów, opracowują koncepcje dla realnych biznesowych wyzwań. 

Drużyna, która wypracuje najciekawsze rozwiązanie kwalifikuje się do wielkiego finału cyklu hackathonów, który odbędzie się pod koniec roku w Warszawie. Tam spotkają się najlepsi
z każdego z sześciu miast. Ale nagrody otrzymają trzy najlepsze drużyny na każdym
z regionalnych wydarzeń.

Udział w hackathonie jest bezpłatny. Łączna pula nagród cyklu wynosi ponad 90 tys. zł. Poza nagrodami finansowymi i rzeczowymi istnieje również możliwość wzięcia udziału w płatnym programie stażowym. 

Organizatorem cyklu hackathonów #PekaoCoders jest Bank Pekao S.A. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Laboratorium Innowacji – jednostki Banku Pekao skupiającej się na tworzeniu kultury innowacji, budowaniu innowacyjnych rozwiązań, współpracy ze startup’ami lub innymi firmami mogącymi dostarczyć dla banku unikatową wartość. 

Organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne dla zespołów: 

3000 zł za zajęcie I miejsca, 

2000 zł za zajęcie II miejsca, 

1000 zł za zajęcie III miejsca.

Więcej informacji o wydarzeniu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie https://www.pekaocoders.pl/wroclaw.

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele