komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Hotel w górach – jak wybrać odpowiedni hotel?

wtorek, 19.3.2019 08:52 , odsłony: 340
kategorie artykułu:

Czym się kierować, wybierając hotel w górach?

Pewnie większość z Was, gdy usłyszy hasło „hotel w górach”, ma przed oczami zatłoczone Zakopane i coraz gęstszą zabudowę. A przecież w Polsce, oprócz Tatr, jest zdecydowanie więcej pięknych pasm górskich: są Pieniny, Beskidy, Karkonosze, Bieszczady, i wiele innych. Dobór dobrego hotelu z pewnością i w tamtych miejscach jest gwarantem udanego – także aktywnego – odpoczynku.

Hotel w górach – lokalizacja blisko szlaków!

Pierwszym kryterium, jakie powinieneś obrać decydując się na hotel w górach, jest jego bliskość szlaków górskich. Będąc w tak pięknym terenie, jakim są polskie góry (nie ważne, z której części Polski!), absolutnie koniecznie musisz wybrać się na pieszą wędrówkę po ich zakątkach. Dlatego zadbaj o to, by hotel, który wybierzesz, był dla Ciebie optymalną bazą wypadową.

Zwróć zatem uwagę, by obiekt znajdował się w pobliżu wejścia na szlaki górskie. Przede wszystkim oszczędzasz w ten sposób czas i nie musisz borykać się z długimi dojazdami. Po drugie – konieczność dojazdu samochodem to zawsze pewien problem z parkingiem, z kolei jazda autobusem może wiązać się z kłopotliwym powrotem. Warto więc, abyś mógł być zdany na własne nogi lub rower.

Postaw na hotel z (dobrą) restauracją

Jeżeli jedziesz w góry głównie z nastawieniem na wędrówki, ale jednocześnie chcesz zaczerpnąć nieco komfortu – np. w postaci dobrej restauracji – kieruj się doborem takiego hotelu, który dysponuje odpowiednim zapleczem gastronomicznym. W końcu po dłuższych spacerach koniecznie musisz uzupełnić utraconą energię.

Dlaczego warto zwracać uwagę na ten element? W dużych ośrodkach górskich, takich jak np. Zakopane, poziom restauracji od dawna jest przedmiotem kontrowersji. Z kolei w ośrodkach mniejszych, restauracje mogą być nieco oddalone od hotelu, co dodatkowo wiąże się z pewnym utrudnieniem. Jeżeli nie zależy Ci na ciągłych rajdach po lokalach kulinarnych, dla wygody wybierz po prostu hotel z restauracją.

A może… nieco SPA?

Jeżeli zamierzasz aktywnie spędzać czas na wysiłku fizycznym, z pewnością docenisz walory, jakie posiada hotel w górach ze SPA. Po długich wędrówkach Twojemu ciału dobrze zrobi masaż odprężający, czy inne zabiegi odnowy biologicznej. Szybciej zregeneruje to zbolałe mięśnie i pozwoli Ci na podejmowanie kolejnych wypraw.

Jest to także zwyczajnie świetny sposób na relaks w ostatniej części dnia. Na pewno docenisz możliwość popływania w basenie, czy zrelaksowania się w saunie. Wybierając hotel, na pewno nie przesadzisz decydując się właśnie na taki obiekt – łącząc tym samym relaks aktywny z bardziej biernym.

Dodatkowe atrakcje hotelu – zawsze na czasie

W górach pogoda może zmienić się z godziny na godzinę. Nawet mimo dobrych prognoz może zerwać się silny wiatr lub deszcz, uniemożliwiając Ci wyruszenie na szlak. Abyś w takiej sytuacji nie zmarnował czasu, warto zorientować się, czy dany hotel dysponuje odpowiednim zapleczem, które pomogłoby Ci w uatrakcyjnieniu wolnego czasu.

Niektóre obiekty dysponują nie tylko SPA i basenem, ale też np. kręgielnią czy stołami bilardowymi. Ponadto, obsługa hotelu może pomóc Ci w zorganizowaniu jakiejś wycieczki. Oczywiście w przypadku odpowiedniej pogody nie będzie to konieczne, ale zawsze warto zabezpieczyć się przed taką okolicznością.

Zawsze sprawdzaj oceny innych gości!

Zawsze, ale to zawsze poczytaj opinie gości, którzy już odwiedzili oglądany przez Ciebie hotel. Oczywiście niektóre, skrajne opinie mogą być nieco zbyt krzywdzące i nie potwierdzać faktycznego stanu rzeczy, ale jeśli internauci zbyt często skarżą się na brak czystości, niewygodne łóżka czy szwankujące sanitaria – zdecydowanie warto wziąć po uwagę takie oceny.

Hotel istotnym elementem wypoczynku

Oczywiście hotel w górach nie spędzi za Ciebie czasu i to od Ciebie zależy, jak wykorzystasz swój pobyt. Bez wątpienia jednak standard Twojego noclegu jest rzeczą bardzo istotną, która w oczywisty sposób wpłynie na Twoją ostateczną satysfakcję z wyjazdu. Dlatego nie spiesz się, nie decyduj się na dany obiekt od razu, a zrób dokładny rezonans wśród dostępnych hoteli.

 
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
2
czwartek, 25.6.2020 12:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki