Hydropolis pomaga w nauce zdalnej

wtorek, 17.11.2020 08:56 930 0

Hydropolis wraca do wzmożonej aktywności w przestrzeni wirtualnej i rozpoczyna projekt #HYDROeduwsparcie. Eksperci z wrocławskiego centrum edukacji ekologicznej, w trybie online, pomogą najmłodszym uczniom w nauce.

W ramach #HYDROeduwsparcie edukatorzy odpowiedzą na wiele pytań uczniów, które rodzą się w trakcie nauki zdalnej.

Pomoc pracowników wrocławskiego centrum edukacji ekologicznej nie ograniczy się jednak jedynie do tematów związanych z wodą, któremu poświęcone jest Hydropolis. Dzieci i młodzież mogą się do nich zwrócić również z zagadnieniami z takich przedmiotów jak: język polski, język francuski, język angielski, chemia, matematyka, geografia, biologia, przyroda (klasy 1-3), historia, WOS, sztuka oraz w zakresie edukacji wczesnoszkolnej.
Dyżury online

Podczas pełnionych dyżurów online pracownicy będą wspierać uczniów szkół podstawowych w rozwiązywaniu zadań domowych, przygotowaniu do sprawdzianów i kartkówek oraz w przyswajaniu nowych zagadnień.

– Jesteśmy świetni w nauczaniu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy robili to, gdy Hydropolis musi pozostać zamknięte. Zmienia się jedynie kanał komunikacji. Nasi edukatorzy bardzo chętnie pomogą nauczycielom w ich trudnej pracy, rodzicom oraz uczniom w przyswajaniu nowej wiedzy – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

Zapisy na konsultacje są możliwe przez system rezerwacyjny. Wystarczy wypełnić 
formularz, napisać jakiego zagadnienia ma dotyczyć spotkanie i umówić się na dogodną godzinę. Dyżury są dostępne w godzinach 8:00–18:00, od poniedziałku do piątku.

– Do dyspozycji uczniów jest aż kilkunastu przewodników. Każdy z nich na co dzień jest zawodowym edukatorem, ale odkrywają w tym projekcie wiele innych umiejętności, jak pasja matematyczna, czy świetna znajomość języka francuskiego i chęć podzielenia się to wiedzą dalej. Nasza załoga została przeszkolona przez pedagogów. Fachowej pomocy udzieliła nam m.in. dr Kamila Kamińska-Sztark, Pełnomocniczka ds. Odpowiedzialności Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie realizuje projekt „Starszy brat, starsza siostra”. W trakcie pełnienia dyżuru online mogą zdarzyć się sytuacje trudne, kiedy np. dziecko zgłasza problemy w domu, dlatego takie szkolenie dla naszych pracowników było niezbędne – wyjaśnia Wiola Samborska, menedżerka CEE Hydropolis.

Zadanie realizowane jest przy współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Edukacyjne działania

To nie pierwszy raz, kiedy Hydropolis przenosi swoją aktywność do Internetu. Wiosną tego roku, podczas lockdownu, instytucja prezentowała na facebookowym profilu cykl aktywności #HYDROwDOMU. Były to między innymi filmy z eksperymentami do wykonania w warunkach domowych, wirtualne spotkania edukacyjne z Ośmiornicą, Rekinem i „szalonym naukowcem” czy zajęcia jogi.
źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)