Hydropolis powraca do pomocy w nauce

czwartek, 21.1.2021 13:54 1317 0

Po zimowych feriach eksperci z wrocławskiego centrum edukacji ekologicznej znów pomagają uczniom szkół podstawowych wypełnić ich szkole obowiązki. W trybie online wyjaśniają zagadnienia nie tylko związane z wodą, której poświęcone jest Hydropolis. Pomagają także w napisaniu wypracowań, rozwiązywaniu zadań z matematyki czy ćwiczeń z języka angielskiego i francuskiego.
 
Pierwsza edycja projektu #HYDROeduwsparcie cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Edukatorzy z wrocławskiego Hydropolis od połowy listopada do ferii zimowych przeprowadzili 200 spotkań z uczniami szkół podstawowych, podczas których odpowiedzieli na pytania powstające w trakcie nauki zdalnej. Teraz, pomimo powrotu do szkół uczniów klas 1-3, zespół centrum edukacji ekologicznej wznawia projekt dzielenia się swoją wiedzą i pomocy w nauce dzieciom oraz młodzieży ze szkół podstawowych.
 
– Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie chcą poszerzać swoją wiedzę, chcą się uczyć, choć jak dobrze wiemy pandemia temu nie sprzyja. Jestem dumny z załogi Hydropolis, że znalazła sposób, by pomóc dzieciom, rodzicom i nauczycielom w tej niełatwej dla nas wszystkich sytuacji. Nasza misja edukacyjna jest kontynuowana, zmienił się jedynie sposób komunikacji, a wyniki pokazują, że #HYDROeduwsparcie to bardzo potrzebny projekt – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.
 
Trudne zadanie z matematyki? Niejasne zasady gramatyki języka angielskiego? A może problem ze zrozumieniem praw fizyki? W przyswojeniu właśnie tych tematów, a także zagadnień z następujących przedmiotów: język polski, język francuski, chemia, geografia, biologia, przyroda (klasy 1-3), historia, WOS, sztuka oraz w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, codziennie pomagają edukatorzy z Hydropolis. Podczas pełnionych dyżurów online wspierają uczniów szkół podstawowych w rozwiązywaniu zadań domowych, przygotowaniu do sprawdzianów i kartkówek oraz w zrozumieniu nowych zagadnień przekazanych do pracy własnej. Korepetycje są bezpłatne.
 
– Świetny prowadzący, dobrze przygotowany, zainspirował ucznia do dalszych poszukiwań. Dziękujemy bardzo! – komentuje projekt rodzic dziecka, które wzięło udział w korepetycjach przygotowanych przez Hydropolis.
 
Zapisy na konsultacje są możliwe przez system rezerwacyjny. Wystarczy wypełnić formularz na stronie https://outlook.office365.com/owa/calendar/Hydropolis@mpwikwroclaw.onmicrosoft.com/bookings/, napisać jakiego zagadnienia ma dotyczyć spotkanie i umówić się na dogodną godzinę. Dyżury są dostępne w godzinach 8:00-18:00, od poniedziałku do piątku.
 
– Pierwsza odsłona projektu pokazała, że najchętniej wybieranymi „korepetycjami” jest język angielski. Nasi edukatorzy i edukatorki przeprowadzili ponad 70 zajęć z tego przedmiotu. Na drugim miejscu znalazła się królowa nauk, czyli matematyka, dalej biologia i geografia. Dzieci były także ciekawe naszego centrum edukacji ekologicznej i chętnie jako tematykę zajęć wybierały „Poznaj Hydropolis”. Mamy ogromną nadzieję, że już wkrótce wszystkich zainteresowanych będziemy mogli zaprosić do nas bezpośrednio na wspaniałą przygodę związaną z wodą i odkrywaniem jej tajemnic – mówi Wiola Samborska, menedżerka CEE Hydropolis.
 
W projekcie #HYDROeduwsparcie do dyspozycji uczniów jest aż kilkunastu przewodników. Każdy z nich na co dzień jest zawodowym edukatorem, ale teraz odkrywa wiele innych umiejętności, jak pasja matematyczna czy świetna znajomość języka francuskiego i chęć podzielenia się tą wiedzą dalej. Załoga Hydropolis została przeszkolona przez pedagogów. Fachowej pomocy udzieliła nam m.in. dr Kamila Kamińska-Sztark, Pełnomocniczka ds. Odpowiedzialności Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie realizuje projekt „Starszy brat, starsza siostra”.
 
– W trakcie pełnienia dyżuru online mogą zdarzyć się sytuacje trudne, kiedy np. dziecko zgłasza problemy w domu, dlatego takie szkolenie dla naszych pracowników było niezbędne – wyjaśnia Wiola Samborska, menedżerka CEE Hydropolis.
 
Zadanie realizowane jest przy współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.
 
To nie pierwszy raz, kiedy Hydropolis przenosi swoją aktywność do Internetu. Wiosną tego roku, podczas lockdownu, instytucja prezentowała na facebookowym profilu (https://www.facebook.com/hydropoliswroclaw) cykl aktywności #HYDROwDOMU. Były to między innymi filmy z eksperymentami do wykonania w warunkach domowych, wirtualne spotkania edukacyjne z Ośmiornicą, Rekinem i „szalonym naukowcem” czy zajęcia jogi.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)