komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

Hydropolis w konkursie fotograficznym National Geographic Polska

piątek, 19.7.2019 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 537
kategorie artykułu:

Ruszyła 15. edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. 

Wielki Konkurs Fotograficzny jest organizowany od 2005 roku. Inicjatywa była wielokrotnie nagradzana, m.in. przez miesięcznik branżowy Press i centralę National Geographic Society  w Waszyngtonie. 

        Fot. Hydropolis

W 15. edycji wprowadzamy kategorię specjalną, skupiającą się wokół trzech obszarów: ocean życia, człowiek i woda oraz miasto i woda. Tej kategorii patronuje Hydropolis – wrocławskie centrum wiedzy o wodzie. 

– W obliczu zmian klimatycznych coraz bardziej doceniamy wodę. To właśnie ten żywioł stał się głównym bohaterem jubileuszowej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego. Wraz z Hydropolis chcemy zaprosić Was do ukazania wody z różnych, fascynujących perspektyw – mówi Agnieszka Franus red. naczelna National Geographic Polska i Nationl Geographic Traveler.

– Z dnia na dzień maleją zasoby wody do picia na świecie. Dlatego promowanie ekologicznego i zdrowego stylu życia to w naszych czasach niezwykle ważne zajęcie. Zależy nam na tym, by uczestnicy konkursu pokazali poprzez swoje prace fotograficzne, jak korzystać z wody w sposób rozsądny, oszczędny i bardziej efektywny dla przyszłych pokoleń, ale też jak woda wpływa na nasze codzienne życie – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Oprócz kategorii specjalnej Hydropolis, uczestnicy konkursu mogą nadsyłać prace w innych kategoriach, to: krajobraz, ludzie, zwierzęta, fotoreportaż. Zdjęcia można zgłaszać za pośrednictwem strony www.wkf.national-geographic.pl. Należy wejść w zakładkę „zgłoszenia”, wybrać kategorię i załadować wybrane zdjęcia.

W jury tegorocznego konkursu zasiadają Agnieszka Franus, Paweł Młodkowski, Marek Arcimowicz, Iwona El Tanbouli, Tomasz Michniewicz oraz Rafał Zagrobelny. 

Nagrodami, oprócz publikacji zdjęć na łamach National Geographic Polska, są:

Grand Prix Konkursu:

  •          Aparat fotograficzny Panasonic Lumix DC G9 o wartości 5 600 zł
  •          Voucher na fotoksiążkę Cewe o wartości 500 zł

1 miejsce w każdej z 4 kategorii tematycznych oraz 3 w kategorii specjalnej Hydropolis

  •          Aparat fotograficzny Panasonic Lumix DMC TZ90 o wartości 1 500 zł

1 wyróżnienie w każdej z 4 kategorii tematycznych oraz 3 w kategorii specjalnej Hydropolis

  •          Vouchery na fotoksiążkę Cewe o wartości 200 zł

Fotografie można nadsyłać we wszystkich kategoriach do 8 września 2019 roku.

Mecenasem tegorocznej edycji konkursu jest Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie.

Partnerami nagród są Panasonic oraz Cewe Polska.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu: www.national-geographic.pl/wkf  

Wielki Konkurs Fotograficzny jest organizowany od 2005 roku. Sukces polskiej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego NG sprawił, że centrala NG w 2006 roku postanowiła rozwinąć polską inicjatywę i zamienić ją w międzynarodową edycję. 

Hydropolis to nowoczesne centrum wiedzy o wodzie stworzone przez wrocławskie MPWiK. Podzieloną na osiem stref tematycznych wystawę obejrzało już ponad milion gości. Centrum wiedzy o wodzie to nie tylko wystawy i nowoczesne multimedialne eksponaty, ale także centrum edukacji ekologicznej. To miejsce warsztatów dla dzieci i młodzieży.

W 2017 i 2018 roku odbyły się dwie edycje Konkursu Fotograficznego Hydropolis, w którym wzięło udział kilka tysięcy fotografów zawodowców i amatorów.

 

Wasze komentarze

piątek, 3.7.2020 08:53
czwartek, 2.7.2020 15:51
czwartek, 2.7.2020 14:53
środa, 1.7.2020 15:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki