Ile potrwają prace na ulicy Pomorskiej? Postępuje remont jednej z głównych arterii Nadodrza [Foto]

środa, 31.8.2022 16:57 392 0

W sobotę 27 sierpnia ruszył remont jednej z ważniejszych ulic w mieście - Pomorskiej. Łączy ona Mosty Pomorskie z Placem Staszica, gdzie również prowadzone są prace remontowe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 27 sierpnia rusza przebudowa ulicy Pomorskiej: Duże zmiany w podróżowaniu po tym rejonie miasta

Przebudowa ma trwać do I kwartału 2024 roku, czyli około 1,5 roku. Objazdami jeżdżą kierowcy oraz komunikacja miejska. Ulica jest całkowicie wyłączona z ruchu, jedynie piesi mogą się poruszać chodnikiem w jej ciągu.

Jakie zmiany w komunikacji miejskiej?

Tramwaje linii 15 i 74 kursują w obu kierunkach przez Plac Powstańców Wielkopolskich (Dw. Nadodrze) oraz ulice Chrobrego, Łokietka i Drobnera do przystanku Dubois.

Autobusy linii K, 142 i 157 w kierunku centrum miasta jeżdżą objazdem przez ul. Łowiecką, ul. Kurkową, ul. Dubois, do ul. Drobnera. W kierunku przeciwnym autobusy tych linii kursują objazdem od mostu Uniwersyteckiego, przez ul. Cybulskiego, Pomorską, Dubois, Kurkową i Łowiecką, do ul. Reymonta. Natomiast autobusy linii 132 w obu kierunkach przemierzają trasę objazdu od od pl. Powstańców Wielkopolskich, przez ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera do mostu Uniwersyteckiego.

Utrudnienia dla kierowców

Na utrudnienia powinni być przygotowani również kierowcy. Wyznaczono dwa objazdy. Pierwszy, dla pojazdów do 3,5 ton, wiedzie od skrzyżowania ul. Pomorskiej z ul. Dubois przez ul. H. Brodatego, ul. B. Chrobrego i pl. Staszica, do ul. Reymonta. Drugi, dla samochodów ważących maksymalnie 9 ton, prowadzi od skrzyżowania ul. Pomorskiej i ul. Dubois przez ul. Kurkową, Łowiecką, do ul. Reymonta.

foto: doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)