komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Interaktywna wystawa Kid Design Space w CRZ Krzywy Komin

środa, 26.12.2018 13:30 , komentarze: 0 , odsłony: 818
kategorie artykułu:

Przyjdź do CRZ Krzywy Komin i na własne oczy zobacz niezwykłe projekty powstałe w wyniku połączenia dziecięcej wyobraźni z wiedzą i doświadczeniem wybitnych projektantów! Zgadnij, jakie moce posiada ŚMIECIORNICA? Co to takiego POSTMAN? I w jaki sposób PŁASZCZOWA SOWA może uchronić nas przed wielką apokalipsą? Odważne, nowatorskie projekty w interaktywnej oprawie!

KIDS DESIGN SPACE – to unikalny projekt edukacyjno-animacyjny skierowany do dzieci i młodzieży, organizowany już po raz 4. przez wrocławską Fundację Open Mind. Tegoroczna edycja projektu pod hasłem „Innovation” stała się przestrzenią do poszukiwania odpowiedzi, jak w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie połączyć niezwykłą dziecięcą wyobraźnię z twórczym doświadczeniem dorosłych. Jak wykorzystując możliwości nowych technologii znaleźć innowacyjne rozwiązania odpowiadające na problemy dzisiejszego świata. Podczas kilkudziesięciu warsztatów, interdyscyplinarnych spotkań i wycieczek edukacyjnych dostarczyliśmy prawie 500 uczestnikom narzędzia pozwalające na refleksję nad własnym otoczeniem oraz na aktywne jego modyfikowanie. Najmłodsi pod skrzydłami wybitnych specjalistów z różnych dziedzin projektowych mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces tworzenia innowacyjnych przedmiotów użytkowych, od pomysłu po jego realizację. Na wystawie zobaczycie efekty współpracy na płaszczyźnie dziecko – dorosły. Zawodowcy stali się mistrzami dla dzieci, a dzieci dla zawodowców. Każdy z nich wniósł do projektu nieocenioną wartość.

To nie jest tylko zwykła prezentacja rezultatów pracy, ale także ciekawe zadania oraz przeróżne zabawy manualne. Wystawa została podzielona na trzy strefy wydzielone kartonowymi kubikami. We wnętrzu każdego z nich na małych zwiedzających czekają niespodzianki i twórcze aktywności! Wokół kubików rozciąga się przestrzeń, gdzie zaprezentowane są nietuzinkowe projekty dzieci ujęte w atrakcyjnej oprawie wizualnej. Zwiedzanie tej ekspozycji na pewno będzie niezwykłym przeżyciem!

Serdecznie zapraszamy placówki edukacyjne oraz grupy zorganizowane na bezpłatne obchody kuratorskie.

Wystawę można oglądać codziennie w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a we Wrocławiu od 15.12.2018 do 18.01.2019, godz. 9.00-17.00.

Zgłoszenia: [email protected]

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 14:55
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele